İkinci el RTX 3070 vs sıfır RX 6700 XT

Bütçe
450
1 yıllık 3070 cazip gelmiyor. VRAM az, evet ama ondan önce 1 yıl kullanılmış ürünle sıfır ürün kıyası yapmak gerek ki onun cevabı da her halükarda sıfır. Kaldı ki 6700XT driverlar ile birlikte stabilleştikçe 3070 ile arasındaki farkı baya kapamış gibi duruyor, ben de beklemiyordum hiç böyle olmasını. Geçen bir benchmark videosu görünce sevindim yani. Bu arada arada 10 euro oynayacaksa tabii ki 6750XT çok daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada 2K monitörüm var bu sebeple 2K oynayacağım. Yukarıdaki video 1080p de test edilmiş. :)

Hocam ben de aynını düşündüm lakin bazı konularda gördüğüm üzere MSI Mech kötü diyolar soğutma anlamında. Açıkçası ben de paramla rezil olmak istemiyorum.
Ben MSI Mech iyi diye biliyorum hocam, en azından forum içinde bu şekilde konuşuluyor. Kullanmadım tabi, yorum yapamam.
Bu arada 2K monitörüm var bu sebeple 2K oynayacağım. Yukarıdaki video 1080p de test edilmiş. :)
3070 256 bit olması nedeniyle daha iyi performans sergiler daha yüksek çözünürlüklerde 6700XT'ye göre, 6750 XT ile de kafa kafaya olurlar gibi geliyor. 1 senelik ürün + VRAM'i düşününce 3070'in hiçbir cazibesi kalmıyor. 6750XT iyidir.

Ben MSI Mech iyi diye biliyorum hocam, en azından forum içinde bu şekilde konuşuluyor. Kullanmadım tabi, yorum yapamam.

3070 256 bit olması nedeniyle daha iyi performans sergiler daha yüksek çözünürlüklerde 6700XT'ye göre, 6750 XT ile de kafa kafaya olurlar gibi geliyor. 1 senelik ürün + VRAM'i düşününce 3070'in hiçbir cazibesi kalmıyor. 6750XT iyidir.
Peki AMD tarafında oyun içinde 1dk öncesini kayıt alma gibi özellikler var mı NvidiaShadowPlay tarzında. Amacım yayın değil ama kayıt alma gibi özellikleri kullanırım :)

2k, 8GB, 3 sene ? Şuanda yeni oyunlarda yetmemeye başladı.
Anladım hocam sağolun , peki mech modeli hakkında ne düşünüyoesunuz?

mech hakkında yabancı forumlarda iyi şeyler okumadım. xfx ve sapphire gibi markalara bakabilirsin, fiyatları daha uygundur ve çok kalitelidir. okuduklarım kadarıyla genel olarak xfx'in şikayetleri diğerlerine nazaran çok daha az.

Peki AMD tarafında oyun içinde 1dk öncesini kayıt alma gibi özellikler var mı NvidiaShadowPlay tarzında. Amacım yayın değil ama kayıt alma gibi özellikleri kullanırım :)

Anladım hocam sağolun , peki mech modeli hakkında ne düşünüyoesunuz?
Yazdığın kartlar arasında imkanın varsa ASUS DUAL RX 6750 XT almanı tavsiye ederim. Ayrıca evet oyun kayıt etmek mümkün.

Yazdığın kartlar arasında imkanın varsa ASUS DUAL RX 6750 XT almanı tavsiye ederim. Ayrıca evet oyun kayıt etmek mümkün.
Maalesef , indirimde değil.

mech hakkında yabancı forumlarda iyi şeyler okumadım. xfx ve sapphire gibi markalara bakabilirsin, fiyatları daha uygundur ve çok kalitelidir. okuduklarım kadarıyla genel olarak xfx'in şikayetleri diğerlerine nazaran çok daha az.
Maalesef seçeneklerim sadece bunlar , arasından birini önerebilirmisiniz?

Geri
Yukarı