İkinci el RTX 3070 vs sıfır RX 6700 XT

Bütçe
450
Nasıl yetmiyor hocam yanlış bilgi vermeyin yani ben kendim bizzat kullanıyorum 4K oynuyorum her oyunu ve ayarların çoğuda high ya da ultrada birkerede VRAM'e takildiğımı görmedim tek oyun var VRAM'e takilan Doom Eternal oda 10 ayarin 9 ununu ultranightmare tek bir ayarı Ultra yaparsanız düzeliyor.

Arkadaşa gelecek olursak 2. elde minning tehlikesi olduğu için 2. ele yönelmemen gerek ikisi de sıfır olsa derdim hiç düsunme RTX 3070 al ama şu an diyemiyorum.
Neden rtx 3070 daha iyi dediniz hocam. Temiz bulursam alırım rtx 3070 o halde.

Hocam msı mech rx 6750xt vs asus dual rx 6700xt
Dostlar şuna da cevap verirseniz 🙂

Neden RTX 3070 daha iyi dediniz hocam. Temiz bulursam alırım RTX 3070 o halde.

Dostlar şuna da cevap verirseniz 🙂

Daha iyi demedim benim tercihim o olurdu ama 2. elde değil sıfırda çunku kullanan kisinin ne amaçla kullandiğinı bilemeyiz. Bütçen nedir senin?
RTX 3070 neden tercih ettin dersen bana.
Normalde RTX 3070 2K Ultra kartı
Ama DLSS sayesinde bu 4K Ultra oluyor coğu oyunda.
Ben daha 4K da zorlayan bir oyunla çok karşilasmadim.
Cypurpank bile 4K Ultra DLSS performance yağ gibi oynuyorsun.
Şimdi diycekler AMD de FSR var
Var güzel FSR ama elinde RTX karti olan bir baksın DLSS ile FSR aynı goruntu kalitesine sahipmi.
Bence değil ve DLSS daha cok oyunda var.
Biraz beklerim 7000 serisi AMD'lere bakarim diyorsanda 7000 serilerinde NVIDIA'nin DLSS kullandigi ciplerin benzeri olacak VR FSR daha performanslı calisıcak diyorlar.

Daha iyi demedim benim tercihim o olurdu ama 2. elde değil sıfırda çunku kullanan kisinin ne amaçla kullandiğinı bilemeyiz. Bütçen nedir senin?
Normalde RTX 3070 2K Ultra kartı.
Şimdi diycekler AMD de FSR var.
Var güzel FSR ama elinde RTX karti olan bir baksın DLSS ile FSR aynı goruntu kalitesine sahipmi.
Biraz beklerim 7000 serisi AMD'lere bakarim diyorsanda 7000 serilerinde NVIDIA'nin DLSS kullandigi ciplerin benzeri olacak VR FSR daha performanslı calisıcak diyorlar.

DLSS Ultra percormance ile ne yapacağız? Dengeliden ötesinden görüntü kötüleşiyor bir anlamı kalmıyor. Ayrıca 3070 nerede 2K Ultra kartı? 2-3 seneye görürsünüz 2K ultrayı.

Normalde RTX 3070 2K Ultra kartı
Şimdi diycekler AMD de FSR var
D-dostum benim sorumda çok başkaları ile iddaalaşmışsın. Benim soruma bi cevap ? 🤠

Hocam 3070 vram'i çok az bence bir kaç seneye işe yaramaz hale gelir.
Hocam peki msı mech rx 6750xt mi asus dual rx 6700xt mi ?

DLSS Ultra percormance ile ne yapacağız? Dengeliden ötesinden görüntü kötüleşiyor bir anlamı kalmıyor. Ayrıca 3070 nerede 2K Ultra kartı? 2-3 seneye görürsünüz 2K ultrayı.

4K'yi Samsung 90a 120 Hz TV'de oynuyorum benim icin DLSS performance çöp değil.
Bu konusmayi RTX 3070 kullanarakmi yorumladiniz?

D-dostum benim sorumda çok başkaları ile iddaalaşmışsın. Benim soruma bi cevap ? 🤠

Hocam peki msı mech rx 6750xt mi asus dual rx 6700xt mi ?
Hocam Dlss için yazdım zaten
Şoyle cevaplayayim
Yazılım ve oyun Stabilitesi
Dlss
Satacağın zaman veya kart değiştirceğin zaman
Degistirecegin kartla arasindaki makas amd kartlari satarkenki yasiycagin makas kadar fazla olmaz

4K'yi Samsung 90a 120 Hz TV'de oynuyorum benim icin DLSS performance çöp değil.
Bu konusmayi RTX 3070 kullanarakmi yorumladiniz?

Hocam DLSS için yazdım zaten.
Şoyle cevaplayayim.
Yazılım ve oyun stabilitesi.
DLSS.
Satacağın zaman veya kart değiştirceğin zaman.
Degistirecegin kartla arasindaki makas AMD kartlari satarkenki yasiycagin makas kadar fazla olmaz.

Dediğiniz kişiden kişiye değişiyor ama DLSS upnin görüntüyü ciddi çekilde bozduğu doğru. Ayrıca 3070 kullanmıyorum ama 3060 Mobile 130W kullanıyorum.1080p de ayarları ultraya çekip RT açarsam (CP2077 FH5 Spider-Man Remastered )kart kaldırabilecek olmasına rağmen VRAM yüzünden oynanamaz hale geliyor DLSS ise kurtarmıyor. Ve siz bunun 4K da 8 GB VRAM'li halini düşünün.

Dediğiniz kişiden kişiye değişiyor ama DLSS upnin görüntüyü ciddi çekilde bozduğu doğru. Ayrıca 3070 kullanmıyorum ama 3060 Mobile 130W kullanıyorum.1080p de ayarları ultraya çekip RT açarsam (CP2077 FH5 Spider-Man Remastered )kart kaldırabilecek olmasına rağmen VRAM yüzünden oynanamaz hale geliyor DLSS ise kurtarmıyor. Ve siz bunun 4K da 8 GB VRAM'li halini düşünün.

RT kullanmiyorum RTL'i yorum yapiyorsaniz bir şey diyemem ama şoyle diyeyim Legion'da 2K ultrada DLSS açinca RTX'de açikken bir problem yaşamadım oyundan oyuna degisiyor olabilir. Bu oyun disinda RTX cok kullanmadim onun icin RTX acmayacaksan yetiyor VRAM şu an.
DLSS gelecek olursak 1080P'de evet bozuyor olabilir.
Ama 2K monitörümde qulity ve blanced bozmuyor 32 inc.
4K tvmde de performance ve Ultra performance bozmuyor 50 inc.

Bakis acisi DLSS de önemlidir. Laptopunu 30 Cm'den bakiyorsun monitore 60 cm TV'ye 2 metreden.

Bunlarıda gectim rtx de 6700 xt de 12 gb vram olsa dahi yapisi geregi rtxde hicbirsey yapamaz

RT kullanmiyorum RTL'i yorum yapiyorsaniz bir şey diyemem ama şoyle diyeyim Legion'da 2K ultrada DLSS açinca RTX'de açikken bir problem yaşamadım oyundan oyuna degisiyor olabilir. Bu oyun disinda RTX cok kullanmadim onun icin RTX acmayacaksan yetiyor VRAM şu an.
DLSS gelecek olursak 1080P'de evet bozuyor olabilir.
Ama 2K monitörümde qulity ve blanced bozmuyor 32 inc.
4K tvmde de performance ve Ultra performance bozmuyor 50 inc.

Bakis acisi DLSS de önemlidir. Laptopunu 30 Cm'den bakiyorsun monitore 60 cm TV'ye 2 metreden.

Bunları da gectim RTX de 6700 XT de 12 GB VRAM olsa dahi yapisi geregi RTX'de hiçbir şey yapamaz.

Örnek verdim RTX açarsam VRAM yetiyor RTX kapalı 5-5.5 civarı kullanıyor. Şu an sorunsuz şekilde ama ucu ucuna yetiyor geşecekte sorun olacaktır. Televizonda up çok etki etmiyor olabilir ama laptopumda balanced ötesinde rahatsız oluyorum. Ayrıca 6700XT hiçbir şey yapamaz değil performans biraz daha düşük sadece RTX kartlarda performansı %40 civarı düşürüyor AMD kartlarda bu%60 civarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı