İkinci el satılan telefon iade edilebilme hakkı nedir?

Bu tarz kişiler telefonu alıp içindeki önemli parçaları söküp sonra telefonu geri vermeye çalışabilir. İletişimi kesin. Kanıtları da saklayın daha sonra istenirse sunarsınız.

Öncelikle daha 15 yaşınızdasınız o yüzden teknik olarak yaptığınız antlaşma aileniz icazet verene kadar geçersiz. Mahkemede bu durumu öne sürüp en azından iade almaya çalışabilirler ancak ben ailenizin sattığınızdan haberi olduğunu varsayıyorum, bu durumda alan kişi size dava açsa bile hiçbir şey alamaz çünkü aranızda yaptığınız sözleşmenin niteliğinden iade hakkı anlaşılmıyor.

İnşallah sıkıtnı olmaz.

İnşallah sıkıtnı olmaz.
Sıkıntı olmaz merak etme. Telefonu görüp aldi onun bozmadigi ne malum. Engelle geç dava etmekle uğraşamaz. Avukati, şu bu okadar kolay iş değil bunlar. He dava etti mi kendini savunursun adam sonuçta görerek aldı. Yaşın küçük olduğu için senin gözünü korkutuyor.

Bu tarz kişiler telefonu alıp içindeki önemli parçaları söküp sonra telefonu geri vermeye çalışabilir. İletişimi kesin. Kanıtları da saklayın daha sonra istenirse sunarsınız.

Bende öyle düşündüm ilk başta ben bu telefonu ikinci el aldım ve sattım.

Sıkıntı olmaz merak etme. Telefonu görüp aldi onun bozmadigi ne malum. Engelle geç dava etmekle uğraşamaz. Avukati, şu bu o kadar kolay iş değil bunlar. He dava etti mi kendini savunursun adam sonuçta görerek aldı. Yaşın küçük olduğu için senin gözünü korkutuyor.

Eyvallah abim çok sağ ol şu an tüm stresim gitti.

Bende öyle düşündüm ilk başta ben bu telefonu ikinci el aldım ve sattım.

Eyvallah abim çok sağ ol şu an tüm stresim gitti.
Yanlış anlama böyle küçük yaştakiler ailesinden dolayı mahkeme felan diyince korkarlar. Zamaninda 13-14 yaslarimda birine ağır küfürler etmiştim mahkemeye vericem diyip beni çok fena korkutmuştu. Sattığın kişi kaç yaşında ? Dediğim gibi yaşın küçük olduğu için üstüne baskı kuruyor. Bak mesala ben Dolap uygulamasında çok kez 2. El ürün sattim. İkinci el üründe iade anca ürün belirtildiği özelliklerde değilse iade edilir. Oda satıcı kabul ederse. Sen şimdi boşver zamana bırak.

Yanlış anlama böyle küçük yaştakiler ailesinden dolayı mahkeme falan deyince korkarlar. Zamaninda 13-14 yaslarimda birine ağır küfürler etmiştim mahkemeye vereceğim deyip beni çok fena korkutmuştu. Sattığın kişi kaç yaşında? Dediğim gibi yaşın küçük olduğu için üstüne baskı kuruyor. Bak mesela ben dolap uygulamasında çok kez 2. el ürün sattim. İkinci el üründe iade anca ürün belirtildiği özelliklerde değilse iade edilir. Oda satıcı kabul ederse. Sen şimdi boş ver zamana bırak.

Abi bilmiyorum ama 25-30 yaşları arasındaydı muhtemelen belki biraz daha büyük olabilir.

Hocam arkadaş geldi telefonu baktı her şeyine beğendi aldı gitti sonra ertesi gün beni sabah aradı dediki telefon Apple logosunda kalıyor dedi ya paramı iade et ya da mahkameye vereceğim diyor ve gerçekten çok stres yaptim evdekilere söyleyemiyorum daha yaşım 15
Bir haltlar yapmıştır o telefona. Alırken sağlam olan telefon niye Apple logosunda kalsın ki? Samimi söylüyorum uğraşma dava ediyorsa etsin hiçbir şey çıkmaz o davadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı