İkinci el satılan ürün iadesi alınmalı mı?

MessininFedaisi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben bir anakart işlemci RAM toplu satışı yaptım. Elden verdim parayı da EFT ile aldım. Adam aldıktan 5 gün sonra bana yazdı bozuk diye. O an çok meşguldum bazı temel soruları sordum. Hiçbir arıza lambası yanmıyor ve anakart tamamen çalışıyor sadece ekrana görüntü gelmiyormuş. Sarı site bireysel satışlarda 2 gün iade süresi veriyor. Ben ürünün verdiğimde çalıştığından eminim. İşi avukata götürmek istiyormuş. Hiç uğraşma vesaire demeyin doğru olanı yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba ben bir anakart işlemci RAM toplu satışı yaptım. Elden verdim parayı da EFT ile aldım. Adam aldıktan 5 gün sonra bana yazdı bozuk diye. O an çok meşguldum bazı temel soruları sordum. Hiçbir arıza lambası yanmıyor ve anakart tamamen çalışıyor sadece ekrana görüntü gelmiyormuş. Sarı site bireysel satışlarda 2 gün iade süresi veriyor. Ben ürünün verdiğimde çalıştığından eminim. İşi avukata götürmek istiyormuş. Hiç uğraşma vesaire demeyin doğru olanı yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Sattığında bozuk olsa 5 gün sonra ortaya çıkıcağını sanmıyorum.

Böyle şeyler aldığı zaman satıcı ile birlikte kontrol edilmedli ona kalırsa giderim ekran kartı alırım bozarım bozukmuş diyip geri iade ederim saçma.

Bu iade konusu vergi mükellefi işletmelerden sıfır alınan ürün için geçerli. 2. el ürün aldım 5 gün sonra geri vereyim. Sanmıyorum başınızın ağrıyacağını avukata gidebilir. Fakat siz vicdan açısından soruyorsanız cevabı kendiniz vereceksiniz. Sizde sorunsuz çalışıyor muydu?

Param Güvende ile aldıysa ürün eline geçtikten sonra iade etme şansı var zaten. Ürün o zaman bozuk çıkmıyor da 5 gün sonra mı bozuk çıkıyor? İade almayın.

Adam avukat 14 gün iade süresi var diyor falat internette bireysel ürün iade süresi 2 gün gözüküyor hangisi doğrudur.

Ürünün sorunsuzsa istediği yere gidebilir. 5 gün beklemiş öyle mi bozulmuş bu ürün? İade alma.
Aynen aşırı saçma 5 gün boyunca bozuk kullanıcak hali yok o zaman gidiyim ben 2.el ekran kartı aliyim boziyim tamir ettirmek yerine geri verip yenisini aliyim.

Adam avukat 14 gün iade süresi var diyor falat internette bireysel ürün iade süresi 2 gün gözüküyor hangisi doğrudur.

Sıfır ürünler için geçerli o. İkinci el üründe de iade süren olacağını sanmıyorum. Mahkemeye gitse de siz haklı çıkarsınız 5 günde anakarta istediği şeyi yapabilir. İade almayın, başınız ağrımaz merak etmeyin.

14 gün iade süresi yok. 30 gün içerisinde malın ayıplı olduğunu sana noter yoluyla ihtarname çekmesi veya tercih edilen yöntemlerle bildirimde bulunması gerekir. Sen kabul etmezsen uzlaşma/mahkemeye verme hakkı doğar. O zaman da hakim karar verir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı