İkinci el satılan üründe iade istenirse ne yapılmalıdır?

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah 7-8 aydır kullanmadığım bir tableti Letgo üzerinden buluşarak sattım. Alan kişi tableti inceledi, tamam dedi ve tableti aldı. Az önce beni aradı ve tabletin Google Play Store'a girmediğini söyledi fakat tableti ben kullanıyorken böyle bir sorun yoktu. Bu sorundan dolayı buluşup tableti iade etmek istediğini söyledi. Bu durumda ne yapılmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü GeT ile mi sattın? Eğer öyle sattıysan yerine patlıcan gönderip sana yollayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneyip almış arkadaş, yapmanız gereken bir şey yok. İleri sürdüğü bahanenin de altı boş gibi duruyor. Vazgeçmiş direkt arkadaş ama yok öyle bir dünya :)
Hocam alan kişiden kanıt istedim girmediğine dair ve video attı, söylediği doğru. Google Play "sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor" şeklinde bir hata veriyor ama ben kullanıyorken böyle bir sorun yoktu.

Ürünü GeT ile mi sattın? Eğer öyle sattıysan yerine patlıcan gönderip sana yollayabilir.
Buluşarak sattım.

Hocam alan kişiden kanıt istedim girmediğine dair ve video attı, söylediği doğru. Google Play "sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor" şeklinde bir hata veriyor ama ben kullanıyorken böyle bir sorun yoktu.

Buluşarak sattım.
O zaman çözümünü arayın, birlikte bulun sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Anladığım kadarıyla dolandırıcı, sahtekar biri değilsiniz. Ben böyle satışlarda sorun ne ise ilk başlarda çözüme birlikte kavuşturup, memnun ayrılmayı tercih ediyorum. Sen sattın artık parayı vermek zorunda değilsin. Ama vicdanın olduğunu düşünüyorum o yüzden parayı veremeyeceğini ama soruna birlikte çözüm bulmaya ortak olmak istediğini söylemelisin.

O zaman çözümünü arayın, birlikte bulun sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Anladığım kadarıyla dolandırıcı, sahtekar biri değilsiniz. Ben böyle satışlarda sorun ne ise ilk başlarda çözüme birlikte kavuşturup, memnun ayrılmayı tercih ediyorum. Sen sattın artık parayı vermek zorunda değilsin. Ama vicdanın olduğunu düşünüyorum o yüzden parayı veremeyeceğini ama soruna birlikte çözüm bulmaya ortak olmak istediğini söylemelisin.
Hocam ben kullanıyorken böyle bir şey yaşamadığım için haberim de yoktu. Tableti sıfırlayıp sattım. Boş boş duracağına satayım en azından bir işe yarasın diye düşündüm. Fakat sorunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Geri
Yukarı