İkinci el satılan üründe iade istenirse ne yapılmalıdır?

İade etmek gibi bir hakkı yok diyorsunuz anladığım kadarıyla. İnceleyip aldığını varsayarsak, evet bence de öyle bir hakkı yok ama ben sorunlu mal satmış gibi oldum.
Polise şikayet etse bile bu sorunu onun yaratmadığını kanıtlayamaz. Elden alınan ürünün iadesi hiçbir şart altında olmaz. Belki adam yasa dışı bir işlem yapıp iade edecek?

İade etmek gibi bir hakkı yok diyorsunuz anladığım kadarıyla. İnceleyip aldığını varsayarsak, evet bence de öyle bir hakkı yok ama ben sorunlu mal satmış gibi oldum.
Alan kişinin bir şey yapmadığını nasıl bileceğiz? Sonuçta siz çalışıyordu diyorsunuz. Alan kişi kontrol etmedi mi yanınızda ürünü alırken?

Polise şikayet etse bile bu sorunu onun yaratmadığını kanıtlayamaz. Elden alınan ürünün iadesi hiçbir şart altında olmaz. Belki adam yasa dışı bir işlem yapıp iade edecek?
Dediğiniz gibiyse, herhangi bir adli sorun olmayacaksa iade almayacağım.

Alan kişinin bir şey yapmadığını nasıl bileceğiz? Sonuçta siz çalışıyordu diyorsunuz. Alan kişi kontrol etmedi mi yanınızda ürünü alırken?
Cihazı kontrol etti hatta Youtube'a bile girdi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220629-163822_Messages.jpg
    Screenshot_20220629-163822_Messages.jpg
    30,6 KB · Görüntüleme: 95
Tehdit etmeye de başlamış eleman. İçinizin rahat etmesi açısından verin diyecektim ama son ekran görüntüsünü görünce fark ettim. Adama hiçbir şey demeden engel atın direkt. Hiçbir şey yapamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı