İkinci el satılan ürünün bozulması

CT Fletcher

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, 11 gün önce 700TL'ye Asus laptopumu satmıştım. Alan kişi 8 gündür kullandı ve 3 gün önce bilgisayarın bozulduğunu söyledi ve beni sürekli arayarak bozuk mal sattığımı ve laptopu aynı fiyattan geri almamı istiyor. Satış işlemini elden yaptık. Herhangi bir sözleşme imzalamadık. Sade parayı verip ürünü aldı. Şimdi benim laptopu almam veya yaptırma gibi bir zorunluluğum var mı? Laptopu sararken de gerekli kontrol yapılmıştı. Sizce ne yapmam gerekli?

Alınan her ürünün bozuk çıkma ihtimali vardır. Söz konusu arıza ile ilgili bir bilginiz var ve ürünü bu şekilde sattıysanız, etik olarak yardımcı olmanız gerekmektedir. Söz konusu arıza kullanıma bağlı veyahut başka bir nedenden dolayı ortaya çıktı ise yardımcı olup olmamak tamamen sizin insiyatifinize bağlı. 2.el alınan bir ürün için bu risk göze alınmalıdır.

Dostum sen ürünü satarken bozuk değilse gerisi önemli değil. Ben satarken sağlamdı dersin kapatırsın konuyu.

Bilgisayar uzun süre kullanıldı ama ben kullanırken ve satarken hiç sorun çıkarmadı. Bu tür elektronik eşyalar hassas oluyor ve ne zaman ne olacağı belli olmuyor malesef. Sattığım kişi sürekli beni rahatsız ediyor. Sizce ne yapam lazım?

Yapacağın şey şu. Tekrar aradığında aynen şöyle de.
-Ürünü ben satarken sağlamdı sen kullandıktan sonra bozuldu. Şimdi ben senden bozuk ürünü geri alamam. Beni rahatsız etmeye devam edersen savcılığa başvururum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı