İkinci el satışta dikkat etmem gereken hususlar neler?

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, sarı sitede bilgisayarımı satıyorum. Alıcı gayet ciddi, lakin Samsun'da. Ben de İstanbul'da ikamet ediyorum.
Alış verişimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Parayı göndermesini isteyip kargoya mı vereyim? En mantıklısı bu gibi. Hem o hem ben üzülmeyelim istiyorum.
Yardımcı olursanız memnun olurum.

Satma nedeninizi kesinlikle yazınız. Naçizane fikrim.

Öyle bir yazmışsın ki ana başlığı direkt bunu ben de direkt bunu yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, sarı sitede bilgisayarımı satıyorum. Alıcı gayet ciddi, lakin Samsun'da. Ben de İstanbul'da ikamet ediyorum.
Alış verişimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Parayı göndermesini isteyip kargoya mı vereyim? En mantıklısı bu gibi. Hem o hem ben üzülmeyelim istiyorum.
Yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba öncelikle, şu şekilde bir açıklık kazandırmak istiyorum. Sarı sitede Param Güvende ile satabilirsin dilersen hem güven açısından hem de kargo süreci daha stabil olarak çalışıyor. Sarı sitede Param Güvende ile ilan açtıktan sonra, alıcı satın alma kısmında ödemeyi yapıyor ve sarı siteye geçiyor para, daha sonrasında kargo sürecini tamamladıktan sonra da sen para senin hesabına geliyor. Alıcı da bu durumda kargo takip numarası ile bilgilendiriliyor.

Merhaba öncelikle, şu şekilde bir açıklık kazandırmak istiyorum. Sarı sitede Param Güvende ile satabilirsin dilersen hem güven açısından hem de kargo süreci daha stabil olarak çalışıyor. Sarı sitede Param Güvende ile ilan açtıktan sonra, alıcı satın alma kısmında ödemeyi yapıyor ve sarı siteye geçiyor para, daha sonrasında kargo sürecini tamamladıktan sonra da sen para senin hesabına geliyor. Alıcı da bu durumda kargo takip numarası ile bilgilendiriliyor.
Param Güvende ile hazır kasa yollayamaz hocam, 10 desi sınırı var. Dolap daha iyi ve çeşitli kargo boyutları mevcut.

Herkes bas bas bağrıyor param güvende sistemi suistimal ediliyor diye önermiyorum bu sistemi çok dolandırıcılık oluyor.

Herkes bas bas bağrıyor param güvende sistemi suistimal ediliyor diye önermiyorum bu sistemi çok dolandırıcılık oluyor.
Valla ben 10 üzeri satış yaptım, hiç art niyetli biriylede karşılaşmadım. Bir kez dışında iadede olmadı. Ondada alan kişinin sistemine uymadığı için geri yolladı, bende başkasına sattım. Gayet güzel bir sistem, ben memnunum.
Ha suistimal edilme ihtimali var mı? Tabii ki var, her sistemde olduğu gibi. Onada yapacak birşey yok. Kolay kolay kimsenin gözü yemez ama öyle dolandırmaya falan, aklını alırlar adamın.

Dolap üzerinden bilgisayarınızın tüm özelliklerini ve varsa tüm kusurlarını detaylı bir şekilde belirterek ve bol bol detay gösteren fotoğraf ekleyerek ilana verirseniz ve bu şekilde satmanız oldukça güvenli bir yoldur. Şu anda kullandığım bilgisayarımı ben de sarı site üzerinde buldum ama desi sınırı olduğundan dolap üzerinden ilan açmasını rica ettim, o şekilde aldım. Almadan evvel de dolabın alım-satım politikasını ve yönetmeliğini okudum. Dediğim gibi ilana verirseniz alıcının art niyetli bir davranışına karşı elinizde itiraz ederken kanıt olarak belirtebileceğiniz bilgiler olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı