İkinci el satışta dikkat etmem gereken hususlar neler?

Valla ben 10 üzeri satış yaptım, hiç art niyetli biriylede karşılaşmadım. Bir kez dışında iadede olmadı. Ondada alan kişinin sistemine uymadığı için geri yolladı, bende başkasına sattım. Gayet güzel bir sistem, ben memnunum.
Ha suistimal edilme ihtimali var mı? Tabii ki var, her sistemde olduğu gibi. Onada yapacak birşey yok. Kolay kolay kimsenin gözü yemez ama öyle dolandırmaya falan, aklını alırlar adamın.
Öyle birşey olursa kanıtlayamazsınız hocam sıkıntı çıkar. Hiç önermiyorum param güvende olayını elden satın geç olsun güç olmasın.

Vallahi ben 10 üzeri satış yaptım, hiç art niyetli biriylede karşılaşmadım. Bir kez dışında iadede olmadı. Ondada alan kişinin sistemine uymadığı için geri yolladı, bende başkasına sattım. Gayet güzel bir sistem, ben memnunum.
Ha suistimal edilme ihtimali var mı? Tabii ki var, her sistemde olduğu gibi. Onada yapacak bir şey yok. Kolay kolay kimsenin gözü yemez ama öyle dolandırmaya falan, aklını alırlar adamın.

Reis nere aklını alıyorlar, dolandırılmada adamın adresi belli adı soyadı belli. Nasıl dava edeceksin? Elinde somut kanıtların var atıyorum ekran kartı sattın. Tertemiz fatura kutu her şey var. İstediği testleri yapmışsın zaten biliyorsun sıkıntısız olduğunu. Bir şey oldu adam art niyetli çıktı, aynı kart aynı model bozuk kart gönderdi ve sen anladın. Durumu nasıl açıklığa kavuşturursun? Veya bunun tam tersi istediğin kartı buldun testler sağlam kart sağlam gözüküyor ancak sana bozuk kart gönderirse ne yapacaksın? Avukat tutmak cart curt zaten ekran kartı parasından daha pahalıya geliyor. Ayrıca zamanın da çok gidiyor, ekran kartsız kalıyorsun.

Reis nere aklını alıyorlar, dolandırılmada adamın adresi belli adı soyadı belli. Nasıl dava edeceksin? Elinde somut kanıtların var atıyorum ekran kartı sattın. Tertemiz fatura kutu her şey var. İstediği testleri yapmışsın zaten biliyorsun sıkıntısız olduğunu. Bir şey oldu adam art niyetli çıktı, aynı kart aynı model bozuk kart gönderdi ve sen anladın. Durumu nasıl açıklığa kavuşturursun? Veya bunun tam tersi istediğin kartı buldun testler sağlam kart sağlam gözüküyor ancak sana bozuk kart gönderirse ne yapacaksın? Avukat tutmak cart curt zaten ekran kartı parasından daha pahalıya geliyor. Ayrıca zamanın da çok gidiyor, ekran kartsız kalıyorsun.

Bozuk kart gönderirse Param Güvende ile iade edebiliyorsun ama ilk dediğinde nasıl bir yol çiziliyor bilmiyorum.

Bozuk kart gönderirse Param Güvende ile iade edebiliyorsun ama ilk dediğinde nasıl bir yol çiziliyor bilmiyorum.
Hocam eğer adamın elinde aynı model bozuk bir kart varsa kartları değiştirir ve bozuk diye iade edebilir. Bu gerçekten yaşanabilir ve herhangi bir çözümü de olmaz. Ama böyle bir olayın gerçekleşme ihtimali de oldukça düşük bence.

Hocam eğer adamın elinde aynı model bozuk bir kart varsa kartları değiştirir ve bozuk diye iade edebilir. Bu gerçekten yaşanabilir ve herhangi bir çözümü de olmaz. Ama böyle bir olayın gerçekleşme ihtimali de oldukça düşük bence.

Düşük değil bence. Çok insanın canı yandı böyle. Sahibinden'de ne çakallar var bir bilseniz.

Düşük değil bence. Çok insanın canı yandı böyle. Sahibinden'de ne çakallar var bir bilseniz.
Çokça ikinci el alım-satım yaparım. Çok fazla bilinçsiz alıcı olduğu için var böyleleri. Ama ben daha o kadar niteliklisine denk gelmedim. Çok acemilere denk geldim hep. Dolandırıcımız bile bir halta yaramıyor maalesef.

Evet onu diyorum işte eğer siz satıcıysanız bozuk kart olayını yapabilir. Eğer alıcı siz iseniz o zaman o taktik işe yaramaz Param Güvende ile alıyorsanız.

Dediğiniz şeyler kurgu olarak olabilir ama yaşanma ihtimali gerçekten çok düşük. İnsan birşey alırkende, satarkende profiline, üslubuna falan bi bakar, inceler bence. Çeşitli yollarla alıcı-satıcı denenebilir. Ama tabii lise çağındaki kardeşlerimiz biraz daha gafil davranabilir.
Valla siz nasıl kişilerle ticaret yapıyorsunuz bilmiyorum ama bir sürü parça aldım ve sattım. Hepside 3-5 binlik parçalardı. Ne alırken, nede satarken dediğiniz şeyleri yaşamadım. Ha inşallahta yaşamam. Ama bence burada sizin karşınızdaki profili iyi süzmeniz gerekiyor.
Çokça ikinci el alım-satım yaparım. Çok fazla bilinçsiz alıcı olduğu için var böyleleri. Ama ben daha o kadar niteliklisine denk gelmedim. Çok acemilere denk geldim hep. Dolandırıcımız bile bir halta yaramıyor maalesef.
Katılıyorum. Ve yine söylüyorum, bu iş öyle herkesin yapabileceği bir iş değil. Sağlam kartı alacakta, bozuk kartı yollayacakta falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı