İkinci el satışta nelere dikkat edilmeli?

furs0n

Hectopat
Selamlar, ilk kez internet üzerinden satış yapacağım. Sarı site üzerinden bilgisayarımı ilana koymuştum, bugün alıcı buldum. Fiyatta anlaştık. Kendisi bana MNG Kargo aracılığıyla bir kod verdi, bu koda yollamamı istedi. Parayı da IBAN üzerinden yarın ben kargo şubesindeyken atacağını söyledi. Parayı almadan kargoya vermeyeceğimi belirttim, bu konuda da anlaştık. Bunun dışında yapmam gereken bir şey var mı? Kendisinden isim, soy isim, T.C. Ve banka bilgilerini isteyeyim mi? Telefon numarası elimde. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, ilk kez internet üzerinden satış yapacağım. Sarı site üzerinden bilgisayarımı ilana koymuştum, bugün alıcı buldum. Fiyatta anlaştık. Kendisi bana MNG Kargo aracılığıyla bir kod verdi, bu koda yollamamı istedi. Parayı da IBAN üzerinden yarın ben kargo şubesindeyken atacağını söyledi. Parayı almadan kargoya vermeyeceğimi belirttim, bu konuda da anlaştık. Bunun dışında yapmam gereken bir şey var mı? Kendisinden isim, soy isim, T.C. Ve banka bilgilerini isteyeyim mi? Telefon numarası elimde. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Parayı atmaz ise gönderme başka bir şeye ihtiyaç yok.

Parayı alıp kargoya verdikten sonra ne sıkıntısı olabilir ki? Asıl endişeli olması gereken taraf karşı taraf. Ürün gelecek mi gelirse sorunlu mu gelecek belli değil.

Para geldikten sonra hemen başka hesaba aktar o hesapta tutma sonra ver kargoya gitsin. Parayı hesabında görmeden gönderme ürünü. Sorun olmaz asıl karşı taraf daha tedirgin olur ürünün temiz mi sorunlu mu geleceği belli olmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı