İkinci el sistem alırken yapılması gerekenler

overlorddd

Femtopat
Herkese merhabalar,
2.el toplama bilgisayar almak için biriyle anlaştım bilgisayar donanımlarından pek bir bilgim yok aynı şekilde 2. el bilgisayar almaktan da. Arkadaşlar sizden ricam oraya gittiğim zaman kontrol etmem, test etmem, bakmam gereken şeyler nedir ayrıca aşağıya sistemi yazacağım bu sistem ne kadar eder sizce?
Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ekran: 24inç 75Hz 1ms Curved Samsung.
Monitör.
Özellikleri: Intel Core i5 9400F socket 1151 9.
Nesil 2.9GHz 9MB.
MSI Gaming X 1060 6 GB.
3000MHz 16 GB RAM.
ASUS Prime H310M-K anakart.
240 GB SSD - 320 GB HDD(5400RPM)
RGB 4 fanlı.
600Watt güç PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar,
2.el toplama bilgisayar almak için biriyle anlaştım bilgisayar donanımlarından pek bir bilgim yok aynı şekilde 2. el bilgisayar almaktan da. Arkadaşlar sizden ricam oraya gittiğim zaman kontrol etmem, test etmem, bakmam gereken şeyler nedir ayrıca aşağıya sistemi yazacağım bu sistem ne kadar eder sizce?

Monitör.
Nesil 2.9GHz 9MB.
MSI Gaming X 1060 6 GB.
3000MHz 16 GB RAM.
RGB 4 fanlı.
600Watt güç PSU.

Kaç liraya veriyor? Pek kârlı bir sisteme benzemiyor, ekran kartı tarafından bahsediyorum. RAM 2x8GB mı?

Fiyat konusunda bir şey diyemem fakat oyun oynarken test edebilirsiniz.

Oyun oynarken oyun içi değerlerini kontrol edebilirsin. Normal testlerde veren sıcaklık ve FPS sonuçlarını, internette farklı kaynaklardan doğrula.

Garanti durumunu kontrol et.

Başka birşey aklıma gelmedi.

• PSU markası Rampage, Everest, Frisby, Game Power, Game Boost vs. gibi kalitesiz markalar olmamasına dikkat edin.
  • kasa mesh yapıda olmalı ve uygun hava sirkülasyonu sağlanabilmeli.
  • RAM'ler 2x8 ise aynı marka ve model olmasına dikkat edin. Farklı marka veya model RAM'ler CL ve MHZ değerleri aynı olsa bile sorun yaratabiliyor.
  • Ekran kartı bana yetersiz geldi. Pazarlık yapın veya daha üst model bir ekran kartı için anlaşın.
  • Anakart için B350M ölü bir yatırım. B450M olursa daha iyi olur. Bütçe kısıtlıysa takılmanızı gerektirecek bir sorun değil.
  • Depolama yetersiz kalabilir. Tabii ki ne yapacağınıza göre değişir. İndireceğiniz şeyleri göz önünde bulundurun ve ona göre hesap yapın.

Herkese merhabalar,

Monitör.
Nesil 2.9GHz 9MB.
MSI Gaming X 1060 6 GB.
3000MHz 16 GB RAM.
RGB 4 fanlı.
600Watt güç PSU.

O fiyata sıfır 3100+1650 SUPER-5500XT sistem dizer üzerine ikinci el monitör alırsın.

Sakın 9.nesil Intel işlemci ve eski nesil bir grafik kartına bu kadar para verme.

O fiyata sıfır 3100+1650 SUPER-5500XT sistem dizer üzerine ikinci el monitör alırsın.

Sakın 9.nesil Intel işlemci ve eski nesil bir grafik kartına bu kadar para verme.

İşlemcisi R5 3600 gücünde. 3 3100 ve 1650S sistemi 4500 TL'ye monitörsüz bulabilirsiniz. Ama ekran kartında haklısınız, bütçesi el veriyor sıfır sistem toplasın.

İşlemcisi R5 3600 gücünde. 3 3100 ve 1650S sistemi 4500 TL'ye monitörsüz bulabilirsiniz. Ama ekran kartında haklısınız, bütçesi el veriyor sıfır sistem toplasın.

6/6, ölü soket bir işlemciyi 6/12 hem render hem de oyun canavarı bir işlemciyle rakip tutman doğru değil.
Rakip bile değiller.
3600 çok daha üstün.

Geri
Yukarı