İkinci El Toplama Kasa Alınır mı?

dafuq5

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sırf bu soruyu sormak için kayıt oldum :)

Yaklaşık 1.5 sene önce aldığım ve şu an değeri 2.500 TL civarı bir sistemim var. i5 4460 işlemci, 16 GB RAM mevcut. Sizce bunu satıp ikinci el bir kasa almak makul bir fikir mi? İnternet üzerinden görüyorum ilanları. Sıfırı 5-6K'lık kasalar 3K gibi fiyatlara satılıyor garantili olarak (parçalar garantili yani).

Nasıl yönlendirirsiniz beni? Bütçem max 4K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazırda bulunan sisteminin tüm özelliklerini yazarsan buradaki arkadaşlar sana güzel bir yol çizebilir. Bazı parçalarını satıp bütçene eklersen o fiyat bandında iyi bir sistem toplayabilirler. Şahsi fikrim ikinci ele yönelmemen doğrultusunda.

Elindeki bilgisayarı satmak yerine Kullanabileceğin parçaları sök ve yeni bir sistem toplayıp ''sıfır'' parçaları aldığın sisteme tak hem fiyat düşer hemde sıfır sistem olmuş olur.

i5 4460 hala güçlü bir işlemci. Ayrıca 4K ile 2. ele yönelmeyin. Elinizdeki sistemide satıp temiz bir sistem kurulabilinir. Ama bana sorarsan dolar olmuş 4 TL. Bu pahalılıkta hiç bir şey alınmaz. İşlemcin hala güçlü ve 4K gibi bir bütçen var madem. Sistemine takviye yapabilirsin. Tam sistemini ve nerde sisteminin ihtiyaçlarını karşılamadığını ya da ne istediğini yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz.

Son düzenleme:
Elinizdeki PC'yi satıp sıfırdan da kurabilirsiniz. Ama tavsiyem ikinci elden İ7 4770 ve üzeri bir işlemci alıp, güçlü bir ekran kartı takarsanız, daha ekonomik şekilde PC'yi güçlendirebilirsiniz.
Elinizdeki PC'yi satıp sıfırdan da kurabilirsiniz. Ama tavsiyem ikinci elden İ7 4770 ve üzeri bir işlemci alıp, güçlü bir ekran kartı takarsanız, daha ekonomik şekilde PC'yi güçlendirebilirsiniz.
Kardesim 2.el i7 4790 ,r7 370 tabanki sistem alinir mi sence 120gb ssdli dark kasa 700w high power psu 8gb single kit ram fiyati 1600 butcem 2.5 du monitor dahil dolar yukseldi ryzen 3 apu alamiyorum yardimci olur musun

Geri
Yukarı