İkinci el ürün satarken dikkat edilmesi gerekenler

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar ilk defa ikinci el ürün satacağım. Satacağım ürünler bir adet RAM ve kulaklık. RAM'in taliplisi var. Haftaya buluşup elden teslim edeceğim. Bana şöyle dedi "laptopumu getireceğim. RAM'i takariz çalışırsa havale yaparım" dedi. Karşılaşabileceğim dolandırıcı türleri hakkında ufakta olsa beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Peki başka bir tavsiyeniz var mı ? Bunu yapmayı deneyeceğim ama genel olarak arkadaşlarım ve ailem müsait olmuyor satacağım saatte.
RAM'i deneriz demiş adam. Götürmeden önce git bir bilgisayarcıda falan test ettir. Bu sağlam, çalışıyor gibi kanıt al yazılı olarak. Gene de sorun çıkarsa oraya gidip tekrar denettir adamla birlikte.
Ya da direk bilgisayarcıda da deneyebilirsiniz.

Kulaklığın o kadar problem çıkaracağını düşünmüyorum zaten.

RAM'i deneriz demiş adam. Götürmeden önce git bir bilgisayarcıda falan test ettir. Bu sağlam, çalışıyor gibi kanıt al yazılı olarak. Gene de sorun çıkarsa oraya gidip tekrar denettir adamla birlikte.
Ya da direk bilgisayarcıda da deneyebilirsiniz.

Kulaklığın o kadar problem çıkaracağını düşünmüyorum zaten.
RAM çalışıyor. Kendi bilgisayarımda denedim. Donanımdan anlıyorum. Kafamda şu var. RAM çalıştıktan sonra havale yapacak ge parayı gördüğüm zaman işlemi bitirip vedalaşırız. Havale konusunda biraz şüphelendim.

Havala kabul etmeyin geri çekeiliyor. Yapacaksa EFT yapsın. Yada elden versim. adam kesin dolandırıcı.
Havala kabul etmeyin geri çekeiliyor. Yapacaksa EFT yapsın. Yada elden versim. adam kesin dolandırıcı.

RAM çalışıyor. Kendi bilgisayarımda denedim. Donanımdan anlıyorum. Kafamda şu var. RAM çalıştıktan sonra havale yapacak ge parayı gördüğüm zaman işlemi bitirip vedalaşırız. Havale konusunda biraz şüphelendim.
İstersen sor elden parayı verebilir mi diye. Havale işlerinden anlamıyorum fazla. Genelde kredi kartı veya elden ödeme yaparım/alırım.

Yukarıda yazmış bir arkadaş bence de havaleye güvenme. Başkasını bul ısrar ederse havale konusunda.

İstersen sor elden parayı verebilir mi diye. Havale işlerinden anlamıyorum fazla. Genelde kredi kartı veya elden ödeme yaparım/alırım.

Yukarıda yazmış bir arkadaş bence de havaleye güvenme. Başkasını bul ısrar ederse havale konusunda.
Anladım hocam havale işi banada sıkıntı geliyor sonuçta binlerce ₺ değil altı üstü 200₺.

Geri
Yukarı