İkinci el yasağı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

317678

Hectopat

Bu konuda @Taptic'dan Furmark testi istediğim için 1 ay ikinci el yasağı aldım. @Luthienn herkesin verdiği fiyatlara karışırken ilginç şekilde ceza bana verildi.

Konuda "BU NORMAL BİR KAFA DEĞİL" fotoğrafı bile vardı ama bula bula benim mesajımı mı bulup ceza verdiniz?

1600080050817.png

Kartını öven birinden Furmark istemek ne zaman suç oldu? Furmark sonucu at da anlattığın kadar iyi mi biz de görelim dedim. Eğer atsaydı ve iyi çıksaydı konu sahibine "bu adamınki iyiymiş, bence bunu al" diyecektim. Kötü çıksaydı da adam indirim yapacaktı belki?

Hadi tamam benim yaptığım insanlık suçu, 1 ay engel hak ediyor. Diğer mesajlar sütten çıkmış ak kaşık mı?
Konudaki mesajların çoğu "fahiş fiyat istiyorsunuz, o paraya 1650/1650S var" idi. Onlara dokunulmayıp bana ceza verilmesi harbiden çok garip.

Büyük ihtimalle bu konuyu boşa açıyorum, aktif yöneticiler kısmında Mikail Fidan görünmüyor. O olmadığı zamanlarda moderatörler başına buyruk cezalar verip, itiraz konularına açıklayıcı bile olmayan bir mesaj atıp kilitliyor. Utanmasa kendini en iyi cevap seçecek. Diğer moderatörler de farklı sayılmaz, kendi fikirlerini belirtmek yerine öncekinin yazdığına beğeni atıp geçiyor.
Çok rastladım iki moderatörün aynı konuya aynı anda farklı bir cevap verdiğine. İlk mesajı hangisi attı ise diğeri mesajını siliyor.

Ceza verirken isim bile belirtmiyorlar, sanki tüm hepsi toplanıp karar vermişçesine "Moderasyon Ekibi" tarafından kilitli bir mesaj atılıp geçiliyor.

Mikail Fidan aktif olduğu zamanlarda bu tür konuları okuyup, bir sorun varsa kibar bir dille cevap veriyor. Mesela; "Moderatörleri bilgilendirdim, artık daha dikkatli davranacaklar" veya "Cezayı kaldırıp moderatörleri bilgilendirdim, iyi forumlar".

Moderatörler aktifken ne oluyor peki?
"Bana yetki verilmiş, şu anlık da çevrimiçi yönetici yok. Ne yaptıysam o doğrudur, ceza %101 doğru verilmiş bir ceza. Aksi düşünülemez, düşünülmesi teklif dahi edilemez. Bir ceza aldınız diye demediğinizi bırakmamışsınız. Şimdi sesinizi kesin diye konuyu kilitliyorum, yeni konu açıp tekrar dillendirmeyin bakın yoksa çakarım uyarıyı."

Sanki taahhüt imzalamışım da Türk Telekom çalışanıyla konuşuyorum.

"İmza atarken düşüneydiniz çok sayın ve kıymetli abonemiz. Eğer başka firmaya geçmek isterseniz 2000 lira ödemeniz gerekiyor, yani sesinizi kesin."

Tavır çok benziyor değil mi? Onlar taahhüte bunlar ise yetkiye güveniyor. "Sorun olursa konuyu kilitlerim, baktım daha da olmuyor tamamen silerim. Üye böyle konuşmaya devam ederse de uyarı atarız olur biter."

Sen kimsin de Furmark falan istiyorsun? Hele bak hele test falan istemiş, alıcı değilsen karışma! - bakayım Mikail Fidan aktif mi, hah değil, çok güzel - Basıyorum 1 ay ikinci el yasağını. Hele ahlaksıza hele, Furmark istemiş.
Ek olarak: O mesajlar konu sahibine yardımcı oluyordu. Üstelik ben de alıcı olarak soru sormuştum. Neyse yahu zaten kilitleyip geçeceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarınızın sebebi, mesajınızdaki "RX 580 fiyatı istemişsin neredeyse." bölümü. Alıcı olmadığınız ilanlara mesaj yazıp baltalamak yasaktır. Ayrıca konuda kural ihlali bulunan tüm mesajlara uyarı verildi.

Uyarınızın sebebi, mesajınızdaki "RX 580 fiyatı istemişsin neredeyse." Bölümü. Alıcı olmadığınız ilanlara mesaj yazıp baltalamak yasaktır. Ayrıca konuda kural ihlali bulunan tüm mesajlara uyarı verildi.

Aynı durumdan ben de müzdaribim. Alıcısı olduğum halde fiyatı eleştirdiğim için ben de 1 aylığına 2.el yasağı yedim. Nasıl anlıyorsunuz alıcı olup olmadığı mı? Yani fiyatı eleştiriyorsam büyük ihtimalle dikkatimi çekmiştir ya da alıcıyımdır.

Ben zaten o konuya alıcı olarak mesaj yazmıştım. 580 fiyatı istemişsin ama Nitro+ olduğu için değer, Furmark sonuçlarını at da bakayım demiştim. Mining yapılmamış Nitro+ 570 bulmak kolay değil.
"Kartını öven birinden Furmark istemek ne zaman suç oldu? Furmark sonucu at da anlattığın kadar iyi mi biz de görelim dedim. Eğer atsaydı ve iyi çıksaydı konu sahibine "bu adamınki iyiymiş, bence bunu al" diyecektim. Kötü çıksaydı da adam indirim yapacaktı belki?"

Bunları söyledikten sonra alıcıydım demeniz bir şey ifade etmiyor. Uyarıda bir problem yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı