İkinci Harddiski taktıktan sonra bilgisayarın yavaşlaması

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım eski yeni yeni parçaları değiştiriyorum. İşlemci ve ekran kartı taktım bilgisayarıma format attım. 3, 4 gündür kullanıyorum harddiskim 160 GB idi bir tane daha 160 GB harddisk taktım ancak sıfır değil eski kasamdan söktüm. İçinde işletim sistemi vardı sıfırladım harddiski format atma bölümünden ancak bilgisayarım açılırken çok yavaş açılıyor örneğin HDD takmadan önce PC açıldıktan 10 saniye 15 saniye sonra Skype açılırdı şimdi biraz daha uzun sürede açılıyor sizce neyden kaynaklı olabilir? Yeni HDD taktığım için format atmak gerekiyor mu? BIOS'tan ayar yapmam filan lazım mı?

Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan herkese, hayırlı geceler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum her bir bileşeni BIOS açılırken çalışıyor mu, sıkıntı varmı, diye her bir yeri kontrol eder haliyle yeni parça taktığın zaman açılış uzayacaktır. BIOS üzerinden boşta olan slotların kontrol edilmesini iptal ederek biraz daha hızlandırabilirsin.

Arkadaşlar bios ayarlarının hepsini tam uygun şekilde yaptım. Bilgisayar üzerine bir çok bilgim var ama tabi ki her insanın bilmediği şeyler de oluyor bu yavaşlama sorununu o zaman çözememiştim, neden kaynaklanıyor aklıma gelmemişti. Şuan hiç bir sıkıntı yok galiba sistem kucak açtı hdd'e 3 ile 4 kere yeniden başlattıktan sonra 5 saniye de şifre girme kısmına gelmeye başladı bilgisayar. Sanırım sistemde yer açıldığı için hızlandı bilgisayarım. Zaman ayırıp yorum attığınız için çok teşekkürler kendinize iyi bakın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı