İkinci interneti bağlatmak mantıklı mı?

msbilgin

Centipat
Daha fazla  
Türk Telekom ADSL kullanıcısıydım. VDSL başvurusu yaptım. Şu an 16 Mbit'e yaklaşık 125 ₺ ödüyorum. Evden çalıştığım için internet önemli oluyor. Aranızda iki internet kullanmış olan var mı? Herhangi bir sıkıntı vs oluyor mu? Diğer bir sorum da aşağıdakilerden hangisi daha mantıklı.

• Türk Telekom 100 MB e kadar pakete geçiş (yaklaşık 200 ₺)
  • İkinci interneti TurkNet, Netspeed vs bağlatmak (125 + 140 ₺ fatura olacak yaklaşık)

2. durumda tek modemim olduğu için ya Türk Telekom'a boşa para vereceğim ya da ikinci modemi alacağım. Taahhüdüm olduğu için Türk Telekom'dan çıkış yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet'in cayma bedelinizi ödeme gibi bir hizmeti vardı. Hâlâ devam ediyorsa onu değerlendirebilirsiniz.

En fazla 600TL isterler taahhütünüzün ortasındaysanız. TurkNet 160 veya 220TL'sini ödüyordu, iptal edip TurkNet'e geçin direkt.

Ben SO kullanıcısıyım, aynı mahalledeki arkadaşım da TT fiber kullanıyor.
Bizlik sorun yok.
SOL Gigabit internet kullanıyorsanız dikkat edin. Superonline limitsiz, kotasız diyor. Ama, aboneye imzalattığı taahütnamede aylık 5TB indirme ve 500Gb yükleme limitinden bahsettiği ve aşılması durumunda sözleşmenin tek taraflı feshedileceği ve hukuksal işlem başlatılacağı ile ilgili bir madde var. Tam üç kağıtçılar. Ama ben 1000 Mbps superonline kullanıyorum ve bu 2 gün içinde 5TB download kotasını bitirdim geçtim bile, şimdi 500Gb upload kotasını doldurmaya çalışıyorum. Onu bitireyim bakalım sonuç ne olacak.

En fazla 600TL isterler taahhütünüzün ortasındaysanız. TurkNet 160 veya 220TL'sini ödüyordu, iptal edip TurkNet'e geçin direkt.
Valla bende telekom taahhutünün yarısındayım 35 mbps 170 küsür bir şey ödüyorum, Türknet e geçmek istesem ne kadar olur taahhüt tahmini? 140 TL ye 100mbps varken 170 TL 35mbps ye vermek saçma. Fiber altyapı olduğu için ücretsiz modem de vereceklerini söylediler. 7 yıllık telekom modemi sorun yaşatıyor artık. :) Bize yenisi gönder diyoruz kesiliyor diyoruz, herhangi bir sorun gözükmüyor efendim diyor. Turknet galiba 240 TL ödüyordu.

SOL Gigabit internet kullanıyorsanız dikkat edin. Superonline limitsiz, kotasız diyor. Ama, aboneye imzalattığı taahütnamede aylık 5TB indirme ve 500Gb yükleme limitinden bahsettiği ve aşılması durumunda sözleşmenin tek taraflı feshedileceği ve hukuksal işlem başlatılacağı ile ilgili bir madde var. Tam üç kağıtçılar. Ama ben 1000 Mbps superonline kullanıyorum ve bu 2 gün içinde 5TB download kotasını bitirdim geçtim bile, şimdi 500Gb upload kotasını doldurmaya çalışıyorum. Onu bitireyim bakalım sonuç ne olacak.
Hocam onu nasıl bitirdin ya :) Aylık 500gb gidiyor bende bana yeterde fazlasıyla artar. Sonucu merak ediyorum.

Hocam onu nasıl bitirdin ya
Aslında öyle bir niyetim yada öyle bir takıntım da yok ama Superonlinenin millete limitsiz deyip Gigabit internet veriyoruz deyip, taahhütnameye kota limit maddesi koymasına tav oldum ve sırf Superonline'nin bu üçkağıtçılığına inat ben bunu bitireceğim ve sonucu ne olacak bakalım dedim. Delikanlı olsunlar, ya biz limitsiz internet veriyoruz deyip versinler, yada biz size limitsiz diyoruz ama taahhütnamede böyle bir kota olduğu ve tek taraflı sözleşme fesih ve hukuksal işlem yapılacağı maddesi var desinler. Ama firmalar söylerler mi tabi ki hayır. 5TB indirme kotasını bitirdim ve hatta geçtim, şimdi 500 GB yükleme kotasını bitirmeye çalışıyorum. 1000 Mbps için 5TB veri hiç bir şey değil, full bağlantı kullanımı ile 1000 Mbps internet ile yaklaşık 11 saat 11 dakikada bitirilebiliyor. Biz buna 12 saat diyelim.

Geri
Yukarı