İkinci kez baba olmak?

mccengaver

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Kasım ayında baba olmuştum fakat ailem ikinci çocuk için baskı yapıyor. Bebeğimiz daha 2,5 aylık ama ailem ikisi bir arada büyüsün diyor. Olmaz diyorum karşı çıkıyorum, elimden geldiğince eşimi ailemle görüştürmüyorum bir şey deyip üzmesinler diye...Ne yapacağım bilmiyorum :( :( Akıl verin lütfen ne yapayım ben eşime belli etmemeye çalıştıkça olmuyor. Haliyle bir şeyler olduğunu görüyor. Eşimle de bazen tartışıyoruz "bir şey var benden saklıyorsun, beni mi aldatıyorsun" diyor. İkinci çocuk mevzusunu açsam biliyorum kafaya takacak mutsuz olacak iki dere arasında kaldım...Ne yapmalıyım?

İyi akşamlar. Kasım ayında baba olmuştum fakat ailem ikinci çocuk için baskı yapıyor. Bebeğimiz daha 2,5 aylık ama ailem ikisi bir arada büyüsün diyor. Olmaz diyorum karşı çıkıyorum, elimden geldiğince eşimi ailemle görüştürmüyorum bir şey deyip üzmesinler diye...Ne yapacağım bilmiyorum :( :( Akıl verin lütfen ne yapayım ben eşime belli etmemeye çalıştıkça olmuyor. Haliyle bir şeyler olduğunu görüyor. Eşimle de bazen tartışıyoruz "bir şey var benden saklıyorsun, beni mi aldatıyorsun" diyor. İkinci çocuk mevzusunu açsam biliyorum kafaya takacak mutsuz olacak iki dere arasında kaldım...Ne yapmalıyım?
Bebeklik dönemi çok masraflıdır. Siz nasıl isterseniz öyle yapın. Önerim aralarında en fazla 3-4 yaş olması olacaktır. İkisinin iletişimi için en iyisi bu olur. Hem abi-kardeş kafasında olabilirler hem de arkadaş kafasında olabilirler bu yaş aralığında.

Troll konu değilse asla şimdi ikinci çocuğu düşünmeyin.
Bir 4 yıl geçsin. Şu anki çocuğunuz anaokuluna gidebilecek kadar olsun bir. Sonra düşünürsünüz. Bir de şöyle bir durum da var:

Bizim alt komşumuzun büyük oğlu 2 yaşındayken, annesi ikizlere hamile kalmış. Emin olun, canavar gibiler. Özellikle, aynı yaştaki çocuklar çok yorar. Anneleri çalışıyor, anneannelerinin sesi, bizi de bitiriyor. Hatta, komşumuz bize 3'üz gibi büyüttüğünü söyledi. Siz düşünün gerisini.

Yeni konular

Geri
Yukarı