Çözüldü İkinci monitöre görüntü gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ein3kl

Kilopat
Merhabalar, mevcutta bir laptobum var ve bunun HDMI çıkışı var. Ben bu çıkışa VGA to HDMI sayesinde 2. bir ekran bağlamak istediğimde 2. ekrana görüntü gelmiyor. Ekranı ve dönüştürücü aygıtı başka bir laptop ile kontrol ettiğimde görüntüyü aktardı.
Kendi HDMI çıkışımı bir televizyon ile kontrol ettiğimde de görüntü aktardı. Laptobum ile 2. ekran arasındaki görüntü sebebini anlayamadım ne kadar araştırsam da çözümleri denesem de olmadı. Yardımcı olabilecek var mı?

Ekran kartını güncelledim, hatta DDU sayesinde silip baştan kurdum ama yine çözüm olmadı.

Laptop Modeli: Acer A515-41G-T123
İşletim Sistemi: Windows 10

Çözüm
AMD'nin sayfasından en güncel sürücüyü elle yüklemeyi dener misin? RX540 kullanıyor gördüğüm kadarıyla. Devamında AMD'nin arayüzünden çoklu ekran ayarlarına bir bakalım.

Ah, sorunu çözdüm. Çok teşekkürler yine de yardımınız için. HDMI çıkışım yamulmuş ve bu dönüştürücü de ileri tam baskı yapmadığından yerine oturmuyor. Çok basit ve saçma hata yüzünden yordum sizi de. Kusura bakmayın. :)
Kullandığın dönüştürücünün fotoğrafını alabilir miyiz? Görüntü ayarları üzerinde 2. monitör görünüyor mu? Görünüyorsa aşağıdaki öneriyi uygulayıp "Uzat" seçeneğine tıklayın. Yoksa dönüştürücü fotoğrafını bekliyoruz.

Windows tuşu Ve P tuşuna basıp dener misiniz ?

Uzat ve yinele seçeneğini denedim.
VGA to HDMI değil de HDMI to VGA aktif dönüştürücü alıp deneyin.

Bu dönüştürücüden daha önce aynı laptop ile görüntü almıştım. O zamanlar bilgisayarı yeni formatlamıştım hiçbir driver kurulu değildi.
Kullandığın dönüştürücünün fotoğrafını alabilir miyiz? Görüntü ayarları üzerinde 2. monitör görünüyor mu? Görünüyorsa aşağıdaki öneriyi uygulayıp "Uzat" seçeneğine tıklayın. Yoksa dönüştürücü fotoğrafını bekliyoruz.

20191116_030235.jpg
Görüntü ayarlarında da gözükmüyor. "Algıla" butonuna basınca da 'bulunamadı' diyor.

Kendi leptobundan TV'ye HDMI to HDMI kablo ile mi aktarım sağladın? Eğer öyle ise dönüştürücün problem yaratıyor olabilir bazı senaryolarda. Elinde farklı bir dönüştürücü varsa test etmeni öneririm; zannetmiyorum AMD tarafında bir sıkıntı olsun.

Kendi leptobundan TV'ye HDMI to HDMI kablo ile mi aktarım sağladın? Eğer öyle ise dönüştürücün problem yaratıyor olabilir bazı senaryolarda. Elinde farklı bir dönüştürücü varsa test etmeni öneririm; zannetmiyorum AMD tarafında bir sıkıntı olsun.

Bilgisayarı ilk formatladığımda 2.ekrana görüntü gelmişti fakat sonrasında amd driveri otomatik yüklenince görüntü gitti

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı