İkinci öğretim nasıldır?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selam. Muhasebe ve vergi uygulamaları (IO) kazandım. Aranızda ikinci öğretim okuyan varsa deneyimlerini anlatabilir mi? Sosyalleşme durumu nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, ikinci öğretimin artıları:
+Sabahları okula gitmediğin için 8.00-17.00 arası boşluğun olur ve bir işe-staja girebilirsin. Deneyim önemli.
+Uyanma problemin yok.
+Dersler arası boşluk olmadığı için okul hızlı geçiyor

Eksiler:
-Okula 5 gibi gittiğin için okulda pek birini göremezsin. Bomboş oluyordu bizimki.
-Sabahçıların okulu 2-3 gibi biter, hadi gidelim takılalım derler fakat sizin okul 11 de biteceği için herkes yorgun bir şekilde eve gider, okul sonrası takılmaca az olur.
-İkinci öğretim tercih edenler rahat çalışabilmek için eder. Bu yüzden yaş ortalaması büyük olur.
-Dersler arası 1-2 saat boşluk olmadığı için pek sosyalleşme zamanın olmayabilir.

Sosyalleşme durumu için 17 de dersinin başlayacağını varsayarak şunu yapabilirsiniz; 3-4 gibi okula gelirsiniz kafede vs oturursunuz.

Selam, ikinci öğretimin artıları:
+Sabahları okula gitmediğin için 8.00-17.00 arası boşluğun olur ve bir işe-staja girebilirsin. Deneyim önemli.
+Uyanma problemin yok.
+Dersler arası boşluk olmadığı için okul hızlı geçiyor.

Eksiler:
-Okula 5 gibi gittiğin için okulda pek birini göremezsin. Bomboş oluyordu bizimki.
-Sabahçıların okulu 2-3 gibi biter, hadi gidelim takılalım derler fakat sizin okul 11 de biteceği için herkes yorgun bir şekilde eve gider, okul sonrası takılmaca az olur.
-İkinci öğretim tercih edenler rahat çalışabilmek için eder. Bu yüzden yaş ortalaması büyük olur.
-Dersler arası 1-2 saat boşluk olmadığı için pek sosyalleşme zamanın olmayabilir.

Sosyalleşme durumu için 17 de dersinin başlayacağını varsayarak şunu yapabilirsiniz; 3-4 gibi okula gelirsiniz kafede vs oturursunuz.

Bakalım bende başlıyorum bu sene ikinci öğretim olacak ders saatleri az ve sonunda sabah kalkma derdim yok.

Ben dikey geçiş yaptığım dönem 1. ve 2. sınıfı aynı anda okurken dersler çakıştığı zaman mecburen ikinci öğretime giriyordum. Kışın erken kararan hava eşliğinde akşam saat 8'de veya 9'da okulda olmak pek hoş bir deneyim değildi. Zira ilkokuldan beri yıllarca hep gündüz okulda olmaya alışıyorsun. Bir anda her şey ters yüz oluyor.

Örgün öğrenimdeki dinamizmin yerini tutmaz ama güzeldir. Biraz yaşam tarzınızla alakalı olarak artısı eksisi vardır.

Konudan bağımsız olacak fakat okuduğunuz bölüm sizin için yalnızca zaman kaybı olacak. Bölümü aşağıladığımdan değil, şahsi deneyimlerim sonucu bu yorumu yazıyorum. Yaşınızı ya da ne kadar sürede hazırlandığınızı, bölümünüz konusunda ne kadar istekli olduğunuzu vs bilmem. Genel olarak söylemek istedim sadece.

İyi sosyaller dilerim.

Örgün öğrenimdeki dinamizmin yerini tutmaz ama güzeldir. Biraz yaşam tarzınızla alakalı olarak artısı eksisi vardır.

Konudan bağımsız olacak fakat okuduğunuz bölüm sizin için yalnızca zaman kaybı olacak. Bölümü aşağıladığımdan değil, şahsi deneyimlerim sonucu bu yorumu yazıyorum. Yaşınızı ya da ne kadar sürede hazırlandığınızı, bölümünüz konusunda ne kadar istekli olduğunuzu vs bilmem. Genel olarak söylemek istedim sadece.

İyi sosyaller dilerim.

Ona bakılacak olursa Türkiye'deki bütün bölümler zaman kaybı hocam. 22 yaşında tekrardan mı sınava gireyim geç değil mi?

Ona bakılacak olursa Türkiye'deki bütün bölümler zaman kaybı hocam. 22 yaşında tekrardan mı sınava gireyim geç değil mi?

Ben de ikinci öğretim okudum geç kalkmak, saat konusunda sıkıntın olmaması gibi artıları varken gündüz ışığını az görmen, vampirleşmen gibi eksileri var. Yukarıdaki arkadaşın zaman kaybı demesine takılma, bir maliyet uzmanı olarak söylüyorum ki muhasebe bölümü hiçbir zaman açıkta bırakmaz.

Dogru düzgün okula gittigim bile yoktu. 2. öğretimde hiç sırıtmadı bile. 2. öğretimi genellikle yaşları yüksek arkadaşlar tercih ediyor. Gidecegin yerde ortalama 30 35 yaş grubu arkadaşların olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı