İkinci SSD'ye Windows 10 kurulur mu?

Coolpanda

Hectopat
Bilgisayarımda 2 adet SSD takılı. Bilgisayarımı satıp yenisini alacağım o yüzden ikinci SSD'ye Windows kurup, yeni bilgisayarıma takıp hemen kullanmak istiyorum. Ben bilgisayardaki diğer SSD'ye de bir Windows 10 kurmak istiyorum mümkün mü? Normal format atar gibi yapıp ikinci SSD'ye kurmam yeterli mi?

Bilgisayarımda 2 adet SSD takılı. Bilgisayarımı satıp yenisini alacağım o yüzden ikinci SSD'ye Windows kurup, yeni bilgisayarıma takıp hemen kullanmak istiyorum. Ben bilgisayardaki diğer SSD'ye de bir Windows 10 kurmak istiyorum mümkün mü? Normal format atar gibi yapıp ikinci SSD'ye kurmam yeterli mi?

Yeterlidir yeni bilgisayarınızda Boot olarak seçtiğinizde Windows başlar.

Hayır sağlıklı olmaz. Çünkü sen Windows'u indirdiğinde şu anki sistemine göre driverları, yazılımları yüklüyor Windows. Yeni PC'ye taktığın zaman sorun yaşama ihtimalın yüksek. Zaten Windows'u kurmak 5-6dk sürüyor. Neden bu kadar acelecisiniz anlamadım?

Yeni bilgisayarın bileşenleri farklıysa olmaz. Çünkü chipset vs. driverları otomatik yüklediği için eski PC'nin özelliklerine göre güncelleme alacaktır diye düşünüyorum.
Hayır sağlıklı olmaz. Çünkü sen Windows'u indirdiğinde şu anki sistemine göre driverları, yazılımları yüklüyor Windows. Yeni PC'ye taktığın zaman sorun yaşama ihtimalın yüksek. Zaten Windows'u kurmak 5-6dk sürüyor. Neden bu kadar acelecisiniz anlamadım?
Madara'ya katılıyorum

Büyük ihtimal yeniden kurmanız gerekecek: Örnek:
Eski Bilgisayar: Intel/Nvidia
Yeni Bilgisayar: AMD/AMD :D
Evet şuan full AMD sistem. Yeni sistemde NVDIA düşünüm, o zaman yeni bilgisayarda temiz kurayım.
Windows için USB bellek hazırladım. Yeni sistem alana kadar USB'ye bişey olur falan diye düşündüm. Çünkü USB'ye bişey olursa yeni alınacak bilgisayara Windows kuracak birşeyim kalmayacak. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı