İklim Değişikliği ve Küresel Isınma Propagandası

Sizin kaynak dediğiniz kişiyi kanaat önderi falan görüyorsunuz galiba öbür türlüsü fanatiklik veyahut cahillik olurdu. Küresel ısınmanın ne olduğu ve kısa/uzun vadede insanların ve doğanın üzerinde yapacağı etki hakkında toplumların daha çabuk ve deytayli olarak bilgilendirilmesi lazım iken dünya düzdür bakış açısına inanan insanlardan bir farkları yok küresel ısınma yok diyen insanların. Özellikle ülkemiz 4 mevsim yaşayan bir ülke iken yıllara göre bölgesel olarak aldığı yağışlar incelendiğinde ve özellikle tarım ürünleri alınan verimin düşmesi, örneğin buğday üreticilerin yıllara göre aldığı rekoltenin düşmesi ve bunun temel sebeblerinden birinin de iklim değişimi sonucunda olması zaten çoğu şeyi açıklıyor iken size kaynak sunmak dünya düz diyen adama galileo'dan bahsetmek gibi olurdu bu yolda devam ediniz umarım bir yere ulaşırsınız. Bu konu altında etiketleyebilirsiniz hani sadece konuşmuşsun icraat falan yok nerede kaynak nerede bilgi diye, bu tarz belirgin bir konu hakkında yanlış düşüncelere saplanan birisine kaynak ile açıklamalarda bulunarak zaten ne düşüncesinin değişmesini nede laf dalaşına girmeyi yeğlerim, lakin yinede paylaşayım başkaları da bu tamamıyla komediden ibaret olan bu konu hakkında doğru bilgilere ulaşsın.

Bu kadar çıkışmanı gerektirecek bir durum yok. Başlıktaki "Propagandası" kısmını görmedin sanırım. Bu işin dev bir propaganda tarafı olduğu bir gerçek, maalesef.

12 yıl sonra ölücez değil de 12 yıl sonra büyük bir krizle karşılaşabiliriz demek daha doğru olur. Su kaynaklarının azalması, az gelişmiş ülkelerde ormanların tarım ve hammadde için katledilmesi, hayvan üretim tesislerinin havaya saldığı CO2 ve bunun gibi birçok etkenden dolayı zaten global bir kriz tetikleniyor yavaş yavaş.

Adam ruhi cennetin ilk zamanlarındaki saçma, radikal ve gündeme zıt şeylere büyümeyi politika edinmiş ( görünen o ki başarmış ). Çarpıtılan gerçeği ilgi çekici söz, başlık ve alt metinler ile tekrar çarpıtarak prim ve popülerlik kasmış, ortalama hedef izleyici kitlesi 15-25 yaş bandı, hımm böylemiymiş diyenler ve yakın zamanda daha da gündeme gelecek bir tip, bu tarz içerikler tutuyor.
Başka analiz istediğin YouTuber varsa atabilirsin ayrıca konuşurken arkaya bu tarz fon müzikleri veren kimseyi ciddiye alma.

Sadece ikinci videoyu izledim kısmen haklı olduğu yerler var fakat insanların çevreye ve doğaya verdiği zararı unutmamak gerekiyor. Geçmiş yıllar ile şimdiyi kıyaslamak bu konuda biraz yanıltıcı olabilir. Geçmişteki teknoloji, insan gücü ile şimdiki bir değil.
  • https://acikders.ankara.edu.tr/pluginfile.php/118963/mod_resource/content/0/8 Ormansızlaşma.pdf
1614288077189.png

Adam ruhi cennetin ilk zamanlarındaki saçma, radikal ve gündeme zıt şeylere büyümeyi politika edinmiş ( görünen o ki başarmış ). Çarpıtılan gerçeği ilgi çekici söz, başlık ve alt metinler ile tekrar çarpıtarak prim ve popülerlik kasmış, ortalama hedef izleyici kitlesi 15-25 yaş bandı, hımm böylemiymiş diyenler ve yakın zamanda daha da gündeme gelecek bir tip, bu tarz içerikler tutuyor.
Başka analiz istediğin YouTuber varsa atabilirsin ayrıca konuşurken arkaya bu tarz fon müzikleri veren kimseyi ciddiye alma.
He ya! Herkes bizi kandırıyor ya. Doğruyu nasıl bulacaz bende bilmiyorum. Kimseye güvenmemek lazım. Bu işin çıkamayacaz galiba. Doğru yanlış hepsi birbirine karışmış kimin ne yaptığı belli değil işimiz Allah'a kalmış. Doğruyu ilke edinmiş. Bütün dünyadan bağımsız bir organizasyon olsa keşke.

He ya! Herkes bizi kandırıyor ya. Doğruyu nasıl bulacaz bende bilmiyorum. Kimseye güvenmemek lazım. Bu işin çıkamayacaz galiba. Doğru yanlış hepsi birbirine karışmış kimin ne yaptığı belli değil işimiz Allah'a kalmış. Doğruyu ilke edinmiş. Bütün dünyadan bağımsız bir organizasyon olsa keşke.
Aslında o gün yazmalıydım ama aklımdan çıkmıştı, konuya dair verdiğim cevapta size karşı biraz sert bir tavır sergiledim bu konuda kusura bakmayınız o an bir hışımla çıkışmadan önce daha düzgün ve medeni bir üslup ile yazmam lazımdı. Açtığınız konu hakkında ortada bazı şeyleri suistimal ediyorlar bu konuda haklısınız belirli bir çizgi dışına çıkılarak esas meseleyi ele almaktan ziyade daha çok için provkatif bir çözüm içine giriliyor, attığınız kaynak bana pek dokunmadı dişe dokunur bir veri yoktu yani böyle bir olayın olmama şansı yok günden güne pek çok veri ele alındığı zaman iklim değişikliği, sıcaklık artışı tarımda elde edilen hasadın verimi, karbon salınımının artması vb. pek çok değişim mevcut, sadece olaya ayılar ölüyor hayır ölmüyor gibisinden bakılmaması taraftarıyım.
Bu konuda hocam. @SideWinder :D

Yeni konular

Geri
Yukarı