İktidar değiştiğinde Türkiye Avrupa Birliği'ne girebilir mi?

Timur58

Centipat
Katılım
28 Ağustos 2021
Mesajlar
4.784
Makaleler
1
Çözümler
4
@Kimse, Rus uçağı vurulduktan sonra Cumhurbaşkanı'nın Rusya'ya gidip özür dilemesi geldi aklıma. Hatta dalga geçer gibi sayaç tutmuştu(Uçak olayıyla alakası yok) Rus televizyonu Cumhurbaşkanı'nı ne kadar beklettik diye... O kadar bizi alaya alabiliyorlar.

Bizim koyunlar ise ABD Avrupa bizi kıskanıyor diyorlar. :)
 

Kimse

Kilopat
Katılım
6 Ekim 2014
Mesajlar
1.799
Makaleler
21
Çözümler
2
@Kimse, Rus uçağı vurulduktan sonra Cumhurbaşkanı'nın Rusya'ya gidip özür dilemesi geldi aklıma. Hatta dalga geçer gibi sayaç tutmuştu(Uçak olayıyla alakası yok) Rus televizyonu ne kadar beklettik diye... O kadar bizi alaya alabiliyorlar.

Bir onunla kalsa... Putin'in kızım sana diyorum gelinim sen anla hesabı, tehditvari şekilde Erdoğan sözünün eri falan diye konuşmuştu gazetelere. Ben bu şekilde yorumlamıştım en azından. Ayrıca Trump'ın "don't be a fool" sözünü de unutmamak gerek.
 
Katılım
2 Şubat 2016
Mesajlar
282
Kesinlikle hayır. Mevcut iktidarın 2007-2014 arasında AB ile ilişkileri en üst düzeydeyken bile tam üyelik için gerekli adımların atılması gereksiz uzun sürdü ve sürekli oyalandılar. Bu işin yeni iktidar, laiklik vs hiçbir alakası yok. Size üç tane ülke yazıcam ve bu üç ülke ile ortak noktamızı bulucaksınız. Bosna Hersek, Arnavutluk ve Kosova. Gerisini siz anladınız. Bu arada Balkanlar da ki etnik kökeni ne olursa olsun Müslüman olan kişiler Türk yada Türk destekçisi olarak görüldüğü için onlara yapılan soykırım ve katliamlara Avrupa ülkeleri ses çıkarmaz. BM askerleri Bosna Hersek Soykırımın da o kadar korkakça tavır sergilemişlerdir ki birçok Hollanda askeri katliamdan kendini sorumlu tutup savaş sonrasında intahar etmiştir. Katliamın yönü Katolik Hırvatlar a döndüğü zaman ABD ve Nato güçleri (içlerinde Türk savaş uçarınında bulunduğu hava filosu) Sırbistan ı bombalamış savaş ve katliamlara son vermiştir.
Türkiyenin Garantör olduğu ülkeler:
Acaristan (Batum)
Nahcıvan
KKTC
Bu listeye ileride Bosna Hersek girermi bilinmez ancak olası yeni bir savaşta TR nin müdahalesi yine geç olursa yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bosna nın üçe bölünmesini isteyen Sırplar ın sesi bu aralar fazla çıkıyor.

Ahahaha bu arada üstte bir arkadaş Fransa ile savaşa girmekten çekinmeyeceğini söylemiş. Gece gece güldürdü beni. 😀 Fransayı memlerde gördüğü gibi beyaz bayrak ülkesi sanıyor herhalde.

33 İdlip şehidi verdiğimiz olayı bir araştır istersen @IDaRKLoRD
Olayın öncesinde ne oldu?
Bombalamanın asıl sebebi ne?
Hangi ülkenin uçağı karakolu vurdu?
Sonrasında verilen karşılıkta hangi ülkenin kaç askeri öldürüdü?
Bu soruların cevaplarını doğru verdiğin zaman bu olayı kavrarsın.
 
Son düzenleme:

Jordan Belfort

Hectopat
Katılım
28 Ekim 2014
Mesajlar
948
Çözümler
4
Yer
İstanbul
İmkansız. Konu sadece iktidar değil. Sistemin içindeki örgütlenme, paravan dost şirketleri ile katlarca fazla ihaleler ile yolsuzluk, bozulan adalet sistemi ve hukuki düzen. İktidar avantajına yönelik alınan göçmen ve terör örgütü aksiyonları. Gibi bir çok konu var. Bu konuları az bile saydım ve bunları bir düzene oturtmadan bu konuda şansımız sıfır. 1 hükümet değişimi yetmez bunları tamamlamaya. En az 3 4 hükümet süresi boyunca sıfır hata yapılırsa ve bütün sorunlara çözüm olunursa, anca o zaman bu konu gündeme gelebilir. Aksi durum sadece politik ve ekonomik manipülasyonlardır. Benim görüşüm bu yönde.
 

xbea

Decapat
Katılım
1 Mayıs 2020
Mesajlar
4.493
Çözümler
15
Yer
ROG Cumhuriyetinde Cumhurbaşkanı
Tabi tabi hemen alıyorlar bak... Kimse kimseyi kandırmasın: EU =Hristiyanlık. Sen belki öyle düşünmüyorsun ama onlar öyle görüyor kültürleri ve dinleri bir olduğundan bu birlik var. Önemli olan EU'dan medet ummak değil kendi kendine yetebilir bir Türkiye kurmak...
 

sekerr

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
3.446
Çözümler
5
İnşallah iktidar değişmiycek. Avrupa birliğine girmek isteyen yok. Müslüman ülke burası. Kültür ve din farkı var. Zaten almazlar. Avrupa birliği yani cahiller birliğini iktidar da istemiyor. İstiyormuş gibi yapıyor oy için. Avrupalı ülkelerin sömürgeci ve katil ülkeler olduğunu belirteyim. Bazıları tabi.
İnanmayana laf yok. Ölünce görür zate önem kavramını. Hz.Ömer önceden müşrikti. Sonra Müslüman oldu. Yani küfrüne tövbe etti imana geldi. Kimin ne olacağı belli değil. 60 yaşında bir dinsiz müslüman olur öyle ölür cennete girer. 60 yaşında bir evliya gibi adam küfre düşer dinden çıkar imansız gider odun olur. Kimin nerden kazanacağı belli olmaz. O yüzden avrupalılarla da dalga falan geçmemek gerekir. Nato olayına gelince zaten ordan da çıkıcaz büyük ihtimalle. Avrupa birliği imkansız ama Nato olayını irdelemek gerekir ondan önce. Bana kalırsa Nato olayından çıkmamız gerekir. Amerika ne olduğu belli.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı