İktisat İçin Yıldız mı, Ankara Üniversitesi mi?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Bu iki üniversiteden hangisi iktisat için iyi olur? Ankara Üniversitesi hocalarına baktım ve pek çoğu yurt dışındaki bilindik okullardan yüksek lisans ve doktora yapmış fakat Yıldız'da bu kadar fazla değil. Yıldız'ın avantajı Erasmus sanırım. Bu iki üniden hangisi daha iyidir? Ankara iktisat %30 İngilizce mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki üniversiteden hangisi iktisat için iyi olur? Ankara üniversitesi hocalarına baktım ve pek çoğu yurt dışındaki bilindik okullardan yüksek lisans ve doktora yapmış fakat yıldız'da bu kadar fazla değil. Yıldız'ın avantajı Erasmus sanırım. Bu iki üniden hangisi daha iyidir? Ankara iktisat %30 İngilizce mi?

Kesinlikle yıldız hem Erasmus'un artısı bir haylı fazla yani elinde sertifaksı olsa bile yeter.

Ankara Üni. ''mülkiye'' ismiyle İktisat fakülteleri arasında kalitesiyle kült olmuştur. Müfredat her iktisat fakültesi gibi bölümdeki herkesi mezun etmeye yönelik değil, zor. Aynı müfredatı benimde mezunu olduğum KTÜ'de kullanıyor. Yıldız hakkında bilgim yok.

YTU daha iyi bir okul; akademik kadro ve eğitim kalitesi olarak daha başarılı. Ve ayrıca, en başından İstanbul'da daha çok işletme var. Türkiye'nin işletme beyni İstanbul'dur.

@264523 İngiliz Dili ve Edebiyatını bitirmiştim ben, iyiydi. İki üniversite de köklü ve iyi bir üniversite zaten ama bölümden bölüme değişkenlik gösterebilir kalitesi. Bölümlerinin nasıl oldugunu bilemiyorum.

Geri
Yukarı