Advertisement

İktisat İçin Yıldız mı, Ankara Üniversitesi mi?

JSezar

Hectopat
Katılım
14 Haziran 2019
Mesajlar
4.779
Çözümler
13
Bu iki üniversiteden hangisi iktisat için iyi olur? Ankara Üniversitesi hocalarına baktım ve pek çoğu yurt dışındaki bilindik okullardan yüksek lisans ve doktora yapmış fakat Yıldız'da bu kadar fazla değil. Yıldız'ın avantajı Erasmus sanırım. Bu iki üniden hangisi daha iyidir? Ankara iktisat %30 İngilizce mi?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Isaac N3wton

Picopat
Katılım
22 Mayıs 2022
Mesajlar
126
Çözümler
1
Bu iki üniversiteden hangisi iktisat için iyi olur? Ankara üniversitesi hocalarına baktım ve pek çoğu yurt dışındaki bilindik okullardan yüksek lisans ve doktora yapmış fakat yıldız'da bu kadar fazla değil. Yıldız'ın avantajı Erasmus sanırım. Bu iki üniden hangisi daha iyidir? Ankara iktisat %30 İngilizce mi?

Kesinlikle yıldız hem Erasmus'un artısı bir haylı fazla yani elinde sertifaksı olsa bile yeter.
 

yetiskin

Picopat
Katılım
25 Temmuz 2021
Mesajlar
293
Ankara Üni. ''mülkiye'' ismiyle İktisat fakülteleri arasında kalitesiyle kült olmuştur. Müfredat her iktisat fakültesi gibi bölümdeki herkesi mezun etmeye yönelik değil, zor. Aynı müfredatı benimde mezunu olduğum KTÜ'de kullanıyor. Yıldız hakkında bilgim yok.
 

Rory

Kilopat
Katılım
15 Aralık 2015
Mesajlar
1.353
Makaleler
1
Çözümler
1
Yer
Trondheim
YTU daha iyi bir okul; akademik kadro ve eğitim kalitesi olarak daha başarılı. Ve ayrıca, en başından İstanbul'da daha çok işletme var. Türkiye'nin işletme beyni İstanbul'dur.
 

333365

Petapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
25.071
Makaleler
51
Çözümler
317
Yer
KKTC
@JSezar İngiliz Dili ve Edebiyatını bitirmiştim ben, iyiydi. İki üniversite de köklü ve iyi bir üniversite zaten ama bölümden bölüme değişkenlik gösterebilir kalitesi. Bölümlerinin nasıl oldugunu bilemiyorum.
 
Yukarı