Ilaçlar gerçekten iyileştiriyor mu?

Yarasa bile imkan varsa kullanmıyorum. Mesela ağrı kesici kullanmayalı bayağı geçti.

Mesela grip falan olmuşsam ateş 40 derece olmadığı sürece ilaca başvurmam malum ilaç ateşi düşürüp bir çeşit ateşkes yapıyor ve tedaviyi uzatıyor diye biliyorum. Herhalde en son ilacı 3 yıl önce kullandım.

Mesela grip falan olmuşsam ateş 40 derece olmadığı sürece ilaca başvurmam malum ilaç ateşi düşürüp bir çeşit ateşkes yapıyor ve tedaviyi uzatıyor diye biliyorum. Herhalde en son ilacı 3 yıl önce kullandım.
Ben de mesela antidepresan ve dikkat dağınıklığı ilacı kullanırdım ama bunlar olmadan da yapabileceğimi fark ettim ve bıraktım.

Mecburi değilse kullanmama taraftarıyım. Benim de amacım mümkünse ilaçsız yaşamak.

küçükken çok daha hastaydım.annem anlatıyor,bir ilacım varmış.kullananların hepsi mağdurmuş.ilacı bırakınca daha hızlı iyileşmeye başlamışım.(ve diğer bebekler de.)
her ilaç yararlı değildir.

Dişim enfeksiyon kapmıştı ve abartısız 3 aydan fazla bir süre boyunca hastaneye gitmeden iyileşmeye çalıştım ama nafile (abartısız her yöntemi denedim ama nafile). Hastaneye gittim doktor 1 antibiyotik ve 1 ağrı kesici yazdı ve 3 aydan fazla olan hastalık 15 günde geçti.

Arkadaşlar ilacı sadece hastane ilaçları olarak algılamayın. Meselâ diş macunu da gargara suyu da bir ilaçtır ama onları kullanmazsanız diş ve hayat sağlığınıza geçmiş olsun..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı ilaçların hiçbir etkisi yok, sadece hasta kişi ilacın ona etki edeceğini düşündüğünden kendini buna inandırıyor ve bağışıklık sistemi de hastalıkla daha kolay baş ediyor. Diğer ilaçlardan bahsedecek olursak onlara güvenmiyor, olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı