İleride %100'den yüksek şarj limiti olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

iyimisinDAYI

Decipat
Makaleler
4
Arkadaşlar bu soru aklıma takıldı, telefonu şarja takarken 100 limit fakat ileride 100'den yukarı üretim olur mu örnek 110 veya 120 gibi?

Matematikte bu tarz şeyler için %101 gibi bir terim kullanılmaz ki. Bu dediğiniz mantığa aykırı. Ha ama gelecekte saat başına pil tüketim oranı azalır mı derseniz ona kesinlikle evet derim.

Bir bardak suya iki bardak su konulur mu?
Çok saçma, mantıksız bir soru olmuş ileride kapasiteler artacak elbette ama tam kapasitenin üstü gibi bir şey söz konusu değil ve aşırı mantıksız bir yaklaşım.
Kapasite artmasından önce güç tüketimini azaltmaya çalışıyorlar.

Bir kere yüzde ifadesini koyduğunuz zaman sınırı belirlemiş oluyorsunuz. 5 litrelik şişeyi 6 litre dolduramazsınız misal, dolayısıyla 5'te 6 dolu diyemeyiz. Doğrusu aklıma bu görsel geldiği için yazdım;

IMG_20210510_014337.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz öyle olmaz ama Apple'ın kendisinin çıkardığı şarjlı kılıflar var. Bunlar daha çok yaygınlaşabilir.

Pek de mantıklı değil 100 üzerinden değerlendirirken 120 gibi bir değer koyarsan 1 tam 100'de 20 eder. Ki bu da sınavda öğretmenin size 120 vermesinin sonucu gibi bir şey olur. Yüzde zaten burada sınırlayan etmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı