İleriye dönük anakart tavsiyesi

Bütçe
4000

tarık9564

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar AMD APU sistem toplamayı düşünüyorum. OC işlemleriyle uğraşmıyorum. Oyun olarak çok bir beklentim yok ama ileride işlemci değistirip ekran kartı ekleyebilirim. Benim beklentim uzun süre güncel kullanabileceğim bir sistem oluşturmak. İleride değişen ihtiyaçlara göre sistemi upgrade edebilmek. Aklımda iki tane anakart var:

Asıl önemli nokta monitör yerine 49" Samsung 4K TV kullanacağım. Amacım 4K görüntü elde etmek değil 1080P'ye de razıyım. Fakat bu anakartların HDMI çıkışlarından gecikmesiz şekilde görüntü aktarabilir miyim? Anakartlarin Max desteklediği çözünürlüklere baktım kağıt üstünde sorun yok gibi duruyor ama daha önce laptop bağladım video bile kasarak oynuyordu.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yıl sonuna doğru yeni nesil soket ve ona uygun anakartlar gelecek. Beklemenizi tavsiye ederim. Ama malum ekonomide çok aşırı zamlı gelebilir. AM4 sokette kalmaya devam edecekseniz Tomahawk alın.

TV'de multimedya amaçlı mı kullanacaksınız?
Eğer öyle ise masaüstü bilgisayar gereksiz bence.
Az yakıp çok kaçan mobil sistemler veya Android TV Box daha iyi tercih olur.

Asıl önemli nokta monitör yerine 49" Samsung 4K TV kullanacağım. Amacım 4K görüntü elde etmek değil 1080P'ye de razıyım. Fakat bu anakartların HDMI çıkışlarından gecikmesiz şekilde görüntü aktarabilir miyim? Anakartlarin Max desteklediği çözünürlüklere baktım kağıt üstünde sorun yok gibi duruyor ama daha önce laptop bağladım video bile kasarak oynuyordu.
Televizyonlar biraz gecikmeli olduğundan monitöre göre daha kötü gelir size. Ama bağladıktan sonra ayarlardan yenileme hızını 60 yaparsanız daha akıcı olur. Bazı aletlerde otomatik 25HZ seçili oluyor.

@borisyeisar evet malesef butce olarak AM4 tercih edecegim. Fikir verdiginiz icin tesekkurler.

@izmirkartali ya aslinda ekstra monitor kullanmak istemiyorum. Amazon FireStick var zaten bir de PS4 var.kasayida tv nin altina koyup hepsini tek bir noktada kullanmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı