İleriye Dönük Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

KaannAslann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi forumlar,

Lise son sınıfı bitirmek üzere olan bir öğrenciyim. Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum. İleriye dönük kullanabileceğim, yazılım programlarını ( C#, Java vs. ), grafik programlarını ( Adobe CS gibi ), office programlarını vs kullanabileceğim; sadece eğitim için kullanabileceğim bir ultrabook istiyorum. Ultrabook istememin sebebi ise hafif olmaları. Önerileriniz nelerdir? Sizce hangi markayı almalıyım? En fazla ne kadar ücret ödemeliyim? Ram ne kadar olmalı? İşlemci hızı ne kadar olmalı?

Çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sadece yazılım grafik amaçla kullanacaksanız ve durumunuz yeterli ise MacBook Pro 13" harika bir laptop.
Alienware almadan önce 2 yıl kullandım ve tam yazılımcı notebook'u. Otobüsteyim açıyorum iki php kodu yazıyor kapatıyorum bekleme filan yok :) Aklına ne geldiyse hemen orada yazabiliyorsun bence harika ama şuan 4.7 kiloluk bir oyun canavarı ile geziyorum :)

Eğer sadece yazılım grafik amaçla kullanacaksanız ve durumunuz yeterli ise MacBook Pro 13" harika bir laptop.
Alienware almadan önce 2 yıl kullandım ve tam yazılımcı notebook'u. Otobüsteyim açıyorum iki php kodu yazıyor kapatıyorum bekleme filan yok :) Aklına ne geldiyse hemen orada yazabiliyorsun bence harika ama şuan 4.7 kiloluk bir oyun canavarı ile geziyorum :)

Bende MSI GS60 GHOST PRO(7000 TL) almak istiyordum. Fakat ailem yan çizdiği için alamıyorum. Daha düşük bütçeli bir ultrabook arıyorum. Ultrabook istememin sebebi ise hafif olmasından kaynaklı. Çok fazla taşıyorum bilgisayarımı ve hafif olması aynı zamanda performanslı olmasını istiyorum. Macbook almayı bende istedim fakat .NET tabanlı yazılımlar geliştireceğim için pek fazla önermediler. Üniversitede nasıl olur onu bilmiyorum. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bir ultrabook fikri var aklımda, onu bulduğum zaman sizinle paylaşacağım. Fikirlerinizi bekliyorum.

Bende MSI GS60 GHOST PRO(7000 TL) almak istiyordum. Fakat ailem yan çizdiği için alamıyorum. Daha düşük bütçeli bir ultrabook arıyorum. Ultrabook istememin sebebi ise hafif olmasından kaynaklı. Çok fazla taşıyorum bilgisayarımı ve hafif olması aynı zamanda performanslı olmasını istiyorum. Macbook almayı bende istedim fakat .NET tabanlı yazılımlar geliştireceğim için pek fazla önermediler. Üniversitede nasıl olur onu bilmiyorum. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bir ultrabook fikri var aklımda, onu bulduğum zaman sizinle paylaşacağım. Fikirlerinizi bekliyorum.

MSI GS Serisinin daha düşük bütçeli cihazları var onlarada bak. Konu ile ne kadar bağlantılı bilemem ama bence hem .NET hemde PHP bitecek gibi duruyor. Laravel'e başlamayı düşünüyorum.

MSI GS Serisinin daha düşük bütçeli cihazları var onlarada bak. Konu ile ne kadar bağlantılı bilemem ama bence hem .NET hemde PHP bitecek gibi duruyor. Laravel'e başlamayı düşünüyorum.

Almak istediğim cihazın aşağıda linki var. Ben bu işe yeni yeni giriyorum. C# ve SQL üzerinde geliştiriyorum kendimi. İleride hangi dil baş gösterir bilmiyorum. Lakin bitiyor gibi gözüküp bir anda patlayabilir de. Bu sektör bu konuda biraz nankör bence sürekli upgrade gerekiyor. İleride nasıl olur bilmiyorum. Lakin şu an bu yoldayım.

http://store.asus.com/us/item/201511AM230002951/A17602

Almak istediğim cihazın aşağıda linki var. Ben bu işe yeni yeni giriyorum. C# ve SQL üzerinde geliştiriyorum kendimi. İleride hangi dil baş gösterir bilmiyorum. Lakin bitiyor gibi gözüküp bir anda patlayabilir de. Bu sektör bu konuda biraz nankör bence sürekli upgrade gerekiyor. İleride nasıl olur bilmiyorum. Lakin şu an bu yoldayım.

http://store.asus.com/us/item/201511AM230002951/A17602

Asus'a güzel markadır ama beni dinle bulaşma asus'a. Macbook alıp Windows kurabilirsin. Macbook hem hızlı hem taşınabilir hemde ince. Çoğu insan Mac'i sadece işletim sistemi için alıyor ancak asıl amacı farklı

Asus'a güzel markadır ama beni dinle bulaşma asus'a. Macbook alıp Windows kurabilirsin. Macbook hem hızlı hem taşınabilir hemde ince. Çoğu insan Mac'i sadece işletim sistemi için alıyor ancak asıl amacı farklı

Macbook'a Windows kurduğumuz zaman performans sorunu olur mu? Daha önce Macbook kullanmadım. Macbook sizce bu iş için fiyat-özellik olarak uygun mu? Daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Macbook'a Windows kurduğumuz zaman performans sorunu olur mu? Daha önce Macbook kullanmadım. Macbook sizce bu iş için fiyat-özellik olarak uygun mu? Daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Eğer oyun oynamayacak iseniz harika bir notebook kesinlikle tavsiye ederim. 15.6" Alırsanız sizin için daha iyi olur. MacBook Pro modelinin en büyük avantajı taşınabilirlik.

Eğer oyun oynamayacak iseniz harika bir notebook kesinlikle tavsiye ederim. 15.6" Alırsanız sizin için daha iyi olur. MacBook Pro modelinin en büyük avantajı taşınabilirlik.

MacBook Pro modeli ilk başta araştırdığım almak için bizimkileri kandırdığım, ilk bilgisayardı. Sonradan her zamanki olduğu gibi başkalarının kulaktan dolma bilgileriyle bunu sana almayacağız, o fiyata daha iyileri var diyerekten bana MacBook almaktan vazgeçtiler. En çok isteğim Macbook idi...

Kısacası benim bu alanda bana önümdeki 5-6 seneyi sadece iş olarak çıkaracak bir bilgisayarın nasıl özellikleri olması lazım?

Öncelikle grafik tasarımı vb programlar kullanmayacağın için aşırı pahalı bilgisayar almana gerek yok. Fakat alacağın bilgisaryada kesinlikle SSD olsun. Ha belki ileride fikrim değişir ben bi 8-9 yıl bilgisayar almayım diyorsan sana tavsiyem Nvidia pascal 1080m leri beklemen. Tahmini olarak 2017 ye yakın çıkar. Bu ekran kartları daha küçük transistorlerle üretildiği için az güç tüketiyor, daha ince bilgisayar yapılabiliyor, daha az ısınma sorunu oluyor vs. Şöyle söyleyim GTX 1080 masaüstü sürümü Titan sürümünden 2-3 kat daha iyi. Ve fiyarı 980'lerden bile ucuz. Bu yüzden sabredebilirsen yeni ekran kartlı bilgisayarları bekle benim gibi.

Gerçekten macbook pahalı. Benim gibi çok meraklıysan ve bir çok şeyi denemek istiyorsan Macbook seni geride bırakır. Mesela oyun oynayıp, bir yandan grafik programları kullanıp, bir yandan da kod yazmak için Macbook uzun vadeli olmaz.

Özetle sen bence bütçeni söyle ona göre tavsiye daha dogru olur. Benim beğendiğim ince bilgisayarlardan birn sana paylaşıyım ama Pascal ekran kartlarını beklemen yararına.

MSI GS60 GHOST PRO 4K 6QE ve Monster Tulpar T5 V5.4 Fikir Alma

Bunu oku istersen ben ince olmasından dolayı MSI kafamı karıştırmıştı.

15.6" Ekran alırsan daha uygun fiyata bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı