İleriye Dönük Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Öncelikle grafik tasarımı vb programlar kullanmayacağın için aşırı pahalı bilgisayar almana gerek yok. Fakat alacağın bilgisaryada kesinlikle SSD olsun. Ha belki ileride fikrim değişir ben bi 8-9 yıl bilgisayar almayım diyorsan sana tavsiyem Nvidia pascal 1080m leri beklemen. Tahmini olarak 2017 ye yakın çıkar. Bu ekran kartları daha küçük transistorlerle üretildiği için az güç tüketiyor, daha ince bilgisayar yapılabiliyor, daha az ısınma sorunu oluyor vs. Şöyle söyleyim GTX 1080 masaüstü sürümü Titan sürümünden 2-3 kat daha iyi. Ve fiyarı 980'lerden bile ucuz. Bu yüzden sabredebilirsen yeni ekran kartlı bilgisayarları bekle benim gibi.

Gerçekten macbook pahalı. Benim gibi çok meraklıysan ve bir çok şeyi denemek istiyorsan Macbook seni geride bırakır. Mesela oyun oynayıp, bir yandan grafik programları kullanıp, bir yandan da kod yazmak için Macbook uzun vadeli olmaz.

Özetle sen bence bütçeni söyle ona göre tavsiye daha dogru olur. Benim beğendiğim ince bilgisayarlardan birn sana paylaşıyım ama Pascal ekran kartlarını beklemen yararına.

MSI GS60 GHOST PRO 4K 6QE ve Monster Tulpar T5 V5.4 Fikir Alma

Bunu oku istersen ben ince olmasından dolayı MSI kafamı karıştırmıştı.

15.6" Ekran alırsan daha uygun fiyata bulabilirsin.

zaten ilk başta almak istediğim bilgisayar MSI GS60 idi fakat ailem yan çizince(oyun oynamamdan :/) o bilgisayarı bana almaktan vazgeçtiler. bu yüzden sadece iş için(oyun vs oynanmayacak) nasıl bir bilgisayar almalıyım? Evet grafik ile de ilgileneceğim, yazılım ile de.

zaten ilk başta almak istediğim bilgisayar MSI GS60 idi fakat ailem yan çizince(oyun oynamamdan :/) o bilgisayarı bana almaktan vazgeçtiler. bu yüzden sadece iş için(oyun vs oynanmayacak) nasıl bir bilgisayar almalıyım? Evet grafik ile de ilgileneceğim, yazılım ile de.

Alacağın her bilgisayarın grafik işlemcisi iyi olacağı için oyun oynayabilirsin hepsiyle de :) Kaçarı yok :)

Buna baksan iyi olur: Dizüstü PC Tavsiyeleri – Mayıs 2016 - Technopat

Grafik , yazılım , tasarım , taşınabilirlik , ağırlıkta bence bir numara : MacBook Pro

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı