İleriye Dönük Oyuncu Bilgisayarı

byb32k3

Kilopat
Yer
Another planet....
Daha fazla  
Vatan bilgisayardan 3000 TL'ik bir oyncu pc'si dizermisiniz zahmet olmassa ?

Not: Anakart ileriye dönük olursa iyi olur ve birleşenler overclock için ideal olursa sevinirim.

Vatan'dan niye şart koydun onu anlamadım? :D Parça listesini veriyim Vatan'dan alırsın:

Intel Platformlu

-INTEL CORE I7 2600K SOKET 1155 3.4GHZ
-ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 INTEL Z68
-GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1333MHZ CL7
-ASUS HD6950 DIRECTCU II GDDR5 2GB 256BIT
-WD 3.5" 500GB CAVIAR BLUE 16MB CACHE SATA 3.0
-OCZ 120GB VERTEX 2
-Dark EVO II 650W 80P
Hepsi yaklaşık 3000 TL yapıyor. Geçse bile 50 TL civarı geçiyor. Kasa Vatan'da yok, Hepsiburada'dan seçtim. Ordan alabilirsen daha bile iyi olur çünkü o kasada ve diğer pek çok üründe indirim var. Onun dışında parçalar High End OC'ye gayet elverişli ve SSD'nin fiyata dahil olması işin kaymağı oluyor. Allah kıskandım bile ^^ Şimdiden hayırlı olsun

AMD platformluda şu şekilde olabilir:

-AMD FX X8 8150 SOKET AM3+ 3.6GHZ 16MB
-ASUS SABERTOOTH 990FX (veya) ASUS M5A99X EVO
-CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE 1866MHZ DDR3 CL9
-ASUS HD6950 DIRECTCU II GDDR5 2GB 256BIT
-WD 3.5" 500GB CAVIAR BLUE 16MB CACHE SATA 3.0
-OCZ 120GB VERTEX 2
-Dark EVO II 650W 80P

Bu da yaklaşık 2900 TL yapıyor. Yine de keyfin bilir ikiside canavar gibi pek bi fark yok ikisi arasında. Ama dediğim gibi ben AMD fanboyu olduğum için bu yazdığım bana daha cazip geldi.

Ben de intel fanboyuyum ve Vatan neden şart, çünki Ankarada dogru düzgün pc'ci yok. Yoksa toplatacağım, o yüzden vatana döndüm. Başka nere var güvenilir yer? Ankaraya teslim edecek kapıya kadar?

Kendi kararın. Vatan konusunda haklısın da İnternetten alışverişte getiriyorlar kapıya her şeyi? Neyse istediğin gibi al canım. :D Sistemi beğenmişsindir umarım. Diğer arkadaşlardanda onay ve oneri aldik mi tamamdir :D

Ben eksenbilgisayar'dan alıyorum. Su ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Stoktaki ürünler ertesi gün kapımda, diğerleri ise 3-4 gün sürebiliryor. Tabi benim mesafe istanbul kocaeli arası. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı