İlife marka laptop iyi midir?

Bütçe
4500

Lexuryyy

Hectopat
Trendyol'da ilife marka bir laptop gördüm. Özellikleri orta halde 4000 TL gibi bir fiyatı var. Güvenilir bir marka mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi tam belirtirseniz başka ürünler önereceğim, ismi pek duyulmamış markaları bütçeniz aşırı düşük olup zorunda kalmadıkça tavsiye etmiyorum. 4000 TL'den bahsediyorsunuz ve bu fiyatı öyle bir ürüne vermek doğru olmaz.

Bütçenizi yükseltme imkanınız var ise şu laptop size çok uzun seneler iş yapacaktır, Dell ciddi anlamda kaliteli bir markadır: https://www.hepsiburada.com/dell-vo...sinabilir-bilgisayar-fb05w82n-p-HBV000011DMBJ

Ama derseniz ki o kadar zorlayamam, şu ürünleri öneririm:

Bütçenize 4500 demişsiniz, bu durumda çok az bir ekleme yaparak kesinlikle Dell laptopu almanızı öneririm. Fiyatına göre iyi özelliklere sahip, pişman olmazsınız.

Sanırım bu liste markanın geneli hakkında biraz bilgi verebilir.

2017 Q1 tarihinden sonra üretilmiş işlemcili cihazı yok gibi. Hepsi tasarruf tabanlı işlemciler, içlerinde en yeni Intel Core serisi işlemci 6. Nesil. Ben 5. Nesil işlemcinin dahili grafiğiyle idare edebiliyorsam pekâla benim yaptığım işleri yapan biri bununla idare edebilir. Ama pahasını hak eder mi bilemeyeceğim. Gözüme fazla pahalı göründü. Daha iyi F/P cihazlar mevcut.

Edit: Windows 10 içeren çoğu cihaz pahalı gibi, Home sürümünün **1400 TL'ye dayandığını düşününce F/P hesabım eksik olabilir. Ama hâla daha iyi F/P cihazlar mevcuttur.
Eğer lisansı cidden varsa ve 4000 TL'den aşağı alınacaksa belki *alınabilir. Sonuçta çok bilindik marka değil.

*Bununla kıyasladım.
Ama işlemcisi 6W karşısında 28W, eğer fişe takılı kullanmazsan yüksek performansa karşın pili çabuk bitebilir. İşlemci eski ne yapalım.

**1400 değil 1300 TL

Son düzenleme:
Sanırım bu liste markanın geneli hakkında biraz bilgi verebilir.

2017 Q1 tarihinden sonra üretilmiş işlemcili cihazı yok gibi. Hepsi tasarruf tabanlı işlemciler, içlerinde en yeni Intel Core serisi işlemci 6. nesil. Ben 5. nesil işlemcinin dahili grafiğiyle idare edebiliyorsam pekâla benim yaptığım işleri yapan biri bununla idare edebilir. Ama pahasını hak eder mi bilemeyeceğim. Gözüme fazla pahalı göründü. Daha iyi F/P cihazlar mevcut.

Kısaca alınmaz.

O markayı ilk defa duyuyorum ben biraz araştırma yap.
Araştıracağım Teşekkürler.
Hangi modeli peki?
Bütçenizi tam belirtirseniz başka ürünler önereceğim, ismi pek duyulmamış markaları bütçeniz aşırı düşük olup zorunda kalmadıkça tavsiye etmiyorum. 4000 TL'den bahsediyorsunuz ve bu fiyatı öyle bir ürüne vermek doğru olmaz.
Maksimum 5000 TL. Kredi Kartı ile taksitle alacağım.
Ürün linkini atsaydınız keşke.

Yeni konular

Geri
Yukarı