İlk 1000 hedefi olan biri oyun oynamalı mı?

O zaman şöyle başlayayım. Ortaokul ve ilkokulda çok başarılı bir çocuktum fakat lise de derslerden tabiri caizse koptum. 10.sınıfta 2 dönem üst üste teşekkür aldım. Matematik yazılılarım 65 üstü gelmiyordu neredeyse(son sene 11.sınıf 2.dönem hariç). Okul ortalamasında 120 kişiydi dönemimiz son 20'ye girdim diyebilirim. Ders çalışmaya başlamadan önce 18 Haziran 2019 tarihinde ailemin teşviği ve kendi isteğimle bütün oyunlarımı sildim ve ders çalışmaya başladım. EA 86*. Oldum(tam sayı vermedim tanıdık varsa deşifre olmayalım).okulda ilk 4'e girdim. Şu an istediğim üniversite ve istediğim bölümdeyim. Hazırlık okuyorum hem İngilizce çalışıyorum hem de canım istediğinde oyun oynuyorum. Kendimi hikayemi örnek olarak yazdım. Herhangi bir insan veya forumdan alacağınız tavsiye sizi başarıya ulaştırmaz. Ben her sabah istediğim üniversiteyi düşünerek ders çalışmaya başlıyordum. Her şey kendinizde bitiyor. Başarılar dilerim.
Teşekkürler bende de sizin tam tersi durum var. 9 ve 10. sınıfta çok iyiydim Türkiye derecelerim vardı. Daha sonra bilgisayar aldım ve oyunlara sarmaya başladım hiç çalışmadığım halde temelim iyi olduğu için hala derslere tutunabiliyorum.

9. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmaya başlayıp, günde 4 saat uyuyup, tuvalette bile ders çalışan hayatındaki tek isteği hayalindeki meslek olan insanlar bile günde 17 - 18 saat çalışarak giriyor.
9. sınıftan beri böyle bir şey yapmak bana göre tamamen kayıp. Özellikle 9. ve 10. sınıfta derslerden çok fazla zaman kalıyor. Bu zamanda derslerden çok daha yararlı şeyler yapılabilir diye düşünüyorum.

Teşekkürler bende de sizin tam tersi durum var. 9 ve 10. sınıfta çok iyiydim Türkiye derecelerim vardı. Daha sonra bilgisayar aldım ve oyunlara sarmaya başladım hiç çalışmadığım halde temelim iyi olduğu için hala derslere tutunabiliyorum.

Bende ilk Teog'ta çok yüksek yapıp 2.de batırmıştım 2. sınav bitmeden bilgisayar aldırdığım için.
Oyun sınav senesinde başa bela gerçekten. Aşırı istediğiniz bir yer varsa onun için oyundan kopabiliyorsunuz kopmalısınız. Ben geçen sene kahvaltıda bile hedefim olan okulun vloglarını izliyordum gaza gelmek amacıyla. Her şey sizin elinizde şu an çalışıyor musunuz bilmiyorum ama daha düzenli çalışmaya başlamadıysanız forumda takılıp bu soruyu sormanız bile hata.

Büyük kuzenim tam puan yaptı(4 soruyu kaydırmış). Misafirliğe gittiğimizde sadece "hoşgeldiniz, görüşürüz" derdi. Çok çalışmak gerek. Bu arada kuzenim çok iyi bir üniversitede diş hekimliği okuyor, 5000 lira burs alıyor ve okulda da birinci. Okul yönetimi ona özel izin çıkarttı, sokak kısıtlamasından muaf olması için. Çok pahalı ve kaliteli bir dershaneye de bedava girdi(%100 burs). Kısaca çok ama çok çalışıyordu bunların olması için. "Maşallah" diyin :D.

Yanlış, bir şeyleri başarman için kimseye muhtaç olmaman gerekiyor. Bazı şeyleri yapmak için harekete geçmek zor olabilir fakat imkansız da değil. Aciz diyerek kendinizi nitelendirirseniz kendi kendinize zarar verirsiniz. Bir şeyleri değiştirin artık hayatınızda, kendi motivasyonunu kendin oluştur. Bir amacın, bir hedefin olsun. Yapmayacağın zaman sonrasını düşün neler olacak diye. İş birikecek, zaman daralacak. Sonra? Kısır döngü. Hiç kimse buraya ne yazarsa yazsın iş sende bitecek, kafanda kendin bitireceksin bazı şeyleri. Sınav gelip çattığında hazırlıklı olarak rahat bir şekilde girip ondan sonra istediğin kadar oyun oynamak mı istersin yoksa bu dediğim kısır döngü olayının devam etmesi mi? İkincisini istersen işler biraz zor haberin olsun. Otur biraz düşün, hiçbir şey için vakit geç değil fakat bazı şeyleri yoluna koyman gerek artık. Karar senin.
İnsanlar sosyal varlıklardır ve birbirlerine muhtaçtır, bunu bu konu özelinde kastetmedim genel anlamda söylüyorum.

30 Dakika oyun da mı oynayamayacak? Yatağa kitapla girin en iyisi siz, kendine yazık etmekten başka bir şey değil.

Geri
Yukarı