DPC Watchdog Violation hatası

aliwild517

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Tıp Öğrencisi
Demin laptopı açmak istedim ve bir anda watchdog violation hatası aldım. Güç tuşuna basılı tutup kapattım ardından normal bir şekilde açıldı ve herhangi bir hata da vermedi. İlk açtığımda neden bu hatayı vermiş olabilir? Nasıl anlarız?

Bellek hatası gibi geldi bana, emin değilim. Test yapın.
Bellek hatası olsa bana 12 saat boyunca aralıksız oyun oynatma şansı var mı? Çünkü donanımsal olarak bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Bir buçuk ay önce bu mavi ekran hatasını alıyordum. Bilgisayar ilk açılışında DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatasını veriyordu. 15 saniye kadar %0'da takılı kalıp bilgisayar kendini resetledikten sonra normal bir şekilde açılıyordu ve kullanımda herhangi bir sıkıntı yaratmıyordu. Ayrıca bu mavi ekran hatasını her zaman almıyordum 2 günde 1 ilk açılışta bu hatayı veriyordu. 1 aydır herhangi bir sıkıntım yoktu sorun çözüldü sanmıştım ne yazık ki 1 hafta önce bu hatayı tekrar aldım. Şu anda da almaya devam ediyorum 1 haftadır 3-4 kere oldu bu hata. Ben de dün temiz kurulum yaptım bu hatayı gidereceğimi düşünüp ama 30 dakika önce yine mavi ekran verdi açılışta. Artık sorunun çözümünü bulmaya çalışmaktan bıktım. Sorunun çözümünü bulamıyoruz çünkü minidump dosyası %0'da takılı kaldığı için oluşmuyor. Bekle o %100 olur dediğinizi duyar gibiyim ama olmuyor hata sadece 15 saniyeliğine kalıyor ve bilgisayar kendine reset atıp normal şekilde başlıyor. Sorunla alakalı tek somut veri olay görüntüleyicisinde var onların da ekran görüntülerini atabilirim onun dışında 1 tane bile minidump dosyası oluşmuyor. Bu konu hakkında artık yoruldum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bir buçuk ay önce bu mavi ekran hatasını alıyordum. Bilgisayar ilk açılışında DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatasını veriyordu. 15 saniye kadar %0'da takılı kalıp bilgisayar kendini resetledikten sonra normal bir şekilde açılıyordu ve kullanımda herhangi bir sıkıntı yaratmıyordu. Ayrıca bu mavi ekran hatasını her zaman almıyordum 2 günde 1 ilk açılışta bu hatayı veriyordu. 1 aydır herhangi bir sıkıntım yoktu sorun çözüldü sanmıştım ne yazık ki 1 hafta önce bu hatayı tekrar aldım. Şu anda da almaya devam ediyorum 1 haftadır 3-4 kere oldu bu hata. Ben de dün temiz kurulum yaptım bu hatayı gidereceğimi düşünüp ama 30 dakika önce yine mavi ekran verdi açılışta. Artık sorunun çözümünü bulmaya çalışmaktan bıktım. Sorunun çözümünü bulamıyoruz çünkü minidump dosyası %0'da takılı kaldığı için oluşmuyor. Bekle o %100 olur dediğinizi duyar gibiyim ama olmuyor hata sadece 15 saniyeliğine kalıyor ve bilgisayar kendine reset atıp normal şekilde başlıyor. Sorunla alakalı tek somut veri olay görüntüleyicisinde var onların da ekran görüntülerini atabilirim onun dışında 1 tane bile minidump dosyası oluşmuyor. Bu konu hakkında artık yoruldum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Minidump dosyalarını paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Minidump dosyalarını paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Minidump oluşmuyorki.

İlk açılışta dediğiniz için hızlı başlatmayı kapatmanızı öneriyorum.

İlk olarak güç seçeneklerine gelin. Sonrasını görseller ile anlatmaya çalışayım.

1603204024676.png

Üstteki seçeneğe tıklayın, altta gösterdiğim kısımdaki tiki kaldırın. Sonrasında kaydedin.
1603204082263.png

İlk açılışta dediğiniz için hızlı başlatmayı kapatmanızı öneriyorum.

İlk olarak güç seçeneklerine gelin. Sonrasını görseller ile anlatmaya çalışayım.

Eki Görüntüle 708461

Üstteki seçeneğe tıklayın, altta gösterdiğim kısımdaki tiki kaldırın. Sonrasında kaydedin.
Eki Görüntüle 708462

Ama şimdi de 10 saniyede açılan PC 2 dakikada açılmaya başladı. Her zaman mavi ekran almadığım için düzelip düzelmeyeceğini de bilemiyorum.

Bilemiyorum, normalde bu kadar uzun sürmemesi gerekir. Her seferinde 2 dakika sürüyor mu?

1 Kere denedim uzun sürdü açılışı kapatınca.

Sadece laptop kapanmadan fişten çekince mavi ekran aldığınızı sanıyordum. Sorun donanımsal gözüküyordu dosyalarda.

Bende fişten çektiğim için mavi ekran aldığımı sanıyordum ama şu anda dikkat ediyorum o kadar yine de mavi ekran. Bir de o baktığımız minidump dosyaları nasıl oluştuğu hakkında hiçbir fikrim yok çünkü hiçbir zaman %100 olmadı. O baktığımız dosyaları da minidump klasörünün içinden değil LiveKernelReports klasöründen aldığımı söylemiştim. Sorunun hala donanımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü normal başladıktan sonra performanstan taviz vermeyecek şekilde 10-12 saat oyun oynatıyor.

Geri
Yukarı