DPC Watchdog Violation hatası

aliwild517

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Tıp Öğrencisi
Demin laptopı açmak istedim ve bir anda watchdog violation hatası aldım. Güç tuşuna basılı tutup kapattım ardından normal bir şekilde açıldı ve herhangi bir hata da vermedi. İlk açtığımda neden bu hatayı vermiş olabilir? Nasıl anlarız?

O klasörde yeni dosyalar varsa paylaşınız. 10-12 saat normal bir şekilde çalışması sistemde sorun olmadığı anlamına gelmiyor. O zaman sorun çıkaran sürücü şimdi çıkarmıyor sonra çıkarıyor

Temiz kurulum yaptığım için şu anda orada sadece watchdog klasörü diye bir tane klasör var ve içi boş.

O klasörde yeni dosyalar varsa paylaşınız. 10-12 saat normal bir şekilde çalışması sistemde sorun olmadığı anlamına gelmiyor. O zaman sorun çıkaran sürücü şimdi çıkarmıyor sonra çıkarıyor.
Sıkıntı sürücü kaynaklıysa pek umursamam ama donanımsal olarak bir sıkıntı var veya yok diyebilecek bir veri olsa garantiye yollayıp yollamama işini açığa kavuşturmuş olurum.

Minidump dosyaları oluşsa çözülecek ama oluşmuyor. Sürücü kaynaklı derken ekran kartı sürücüsü hataya sebep oluyorsa bazen olmayabilir. Batarya ölü mü yoksa yaşıyor mu? Fişte kullanıyorsunuz ya o yüzden sordum. HDD Sentinel ile SSD'nin sağlık durumunu paylaşınız.

Bende aynı sorunu yaşıyordum. 2 kere yaşadım ikisinde de ilk önce kulaklığın bağlantısı kesildi. Buda beni düşündürdü. Kulaklığı Type-C ile bağlamak yerine 3.5mm Jak girişinden bağladım. 3 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Yani demek istediğim çevre ekipmanları kontrol ediniz.

Bataryada sıkıntı yok 3 aylık laptop daha. Ayrıca size bir şey söylemek istiyorum DDU ile onboard ekran kartının sürücüsünü silip yeni bir sürüm kuruyorum sonra windows update kendi kendine bunun eski sürümünü yüklüyor ekran gidip geliyor veya bilgisayar çöküp yeniden başlıyor daha sonrasında ben aygıt yöneticisinde önceki sürüme geç diyip yeni olan sürücüye geçiyorum ve eski sürücünün galiba kalıntıları kalıyor. Onboard ekran kartı sürücüsünün eskisinin kalıntısının kalması bu hatayı tetikleyebilir mi?
Minidump dosyaları oluşsa çözülecek ama oluşmuyor. Sürücü kaynaklı derken ekran kartı sürücüsü hataya sebep oluyorsa bazen olmayabilir. Batarya ölü mü yoksa yaşıyor mu? Fişte kullanıyorsunuz ya o yüzden sordum. HDD Sentinel ile SSD'nin sağlık durumunu paylaşınız.
Bende aynı sorunu yaşıyordum. 2 kere yaşadım ikisinde de ilk önce kulaklığın bağlantısı kesildi. Buda beni düşündürdü. Kulaklığı Type-C ile bağlamak yerine 3.5mm Jak girişinden bağladım. 3 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Yani demek istediğim çevre ekipmanları kontrol ediniz.
Kulaklığın bağlantısının kesildiğini nasıl anlıyorsunuz. Şifre girme ekranı gelmeden çöküyor bende.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    579,8 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı