İlk acilista görüntü gelmiyor

fakewetyy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu bilgisayari şimdi kendi ellerimle topladım ancak görüntü gelmiyor. Ayrica kasanın üzerindeki Power buttona bastigimda aciliyor ancak ayni butona bastigimda kapanmiyor. Bir hata var mi size sormak istedim.

Sistem;
Asus A320M-K
XPG 2x8 3200mHz
Ryzen 5 4650G
480GB SSD
Performax Xercon 650W 80+ Bronze Kasa

Dosya Ekleri

• 20220813_143615.jpg
    20220813_143615.jpg
    194,2 KB · Görüntüleme: 18
Kutunun üzerinde Ryzen 2000 veya 3000 ready diye yazar eğer öyle yazıyor ise BIOS güncellenmesi gerekir destekleyen bir işlemci ile BIOS güncelleyin sonra açılacaktır rapor olayını bilmiyorum.
+ Kutunun üstünde Ryzen kaç için hazır yazdığını söyler misin?

Kutunun üzerinde Ryzen 2000 veya 3000 ready diye yazar eğer öyle yazıyor ise BIOS güncellenmesi gerekir destekleyen bir işlemci ile BIOS güncelleyin sonra açılacaktır rapor olayını bilmiyorum.
+ Kutunun üstünde Ryzen kaç için hazır olduğu yazdığını söyler misin?

BIOS'u nasıl guncelleyecegim monitore hiçbir şey gelmiyor.

Kasayı birlestirmeden önce bir flasha güncel BIOS indirmistim ancak ekran gelmedigi icin kuramiyorum.

Dosya Ekleri

• 20220813_145909.jpg
    20220813_145909.jpg
    137,3 KB · Görüntüleme: 18
Ryzen 3000 serisi bir işlemci bulun veya bir bilgisayarcıdan rica edin sistem açılsın orada güncelleme yapılsın sonra yeni işlemciyi takıp kullanın sanırım anakartı sıfır aldınız direk kurmaya çalıştınız.

Ryzen 3000 serisi bir işlemci bulun veya bir bilgisayarcıdan rica edin sistem açılsın orada güncelleme yapılsın sonra yeni işlemciyi takıp kullanın sanırım anakartı sıfır aldınız direk kurmaya çalıştınız.

Ekranın gelmemesinin sebebinin bu olduğuna emin misiniz? Parçalara zarar vermiş olabileceğimden korkuyorum.

Ayrıca güc butonuna ilk bastigimda fanlar dönmeye basliyor ancak kapatmak icin bastigimda fanlar durmuyor bunun sebebi ne olabilir sizce.

En kötü ihtimalle işlemci yamulmuştur ama videolar aracılığı ile onu doğru taktığınızı düşünüyorum sorun % 85 BIOS rahat olun.

İşlemci hakkinda bir sorun oldugunu dusunmuyorum, anakarta zarar vermis olabilecegimden korkuyordum ancak siz böyle deyince biraz içim rahatladı, desteginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı