İlk alınan sisteme Linux dağıtımı önerisi

NVIDIA bulunmayan sistemlerde açık ara en iyi dağıtım bence Fedora'dır. RPM tabanlı ve YUM çatallı DNF paket yöneticisi kullanır. Arch tabanlı Manjaro'yu öneriyorum. Pamac sizin hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştırır. WoeUSB diye bir program var bilen bilir. Bu program Manjaro'ya Pamac ile kuruldu ama diğer Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımlarda hep hata veriyordu terminalde inerken.
Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımları önermiyorum ancak yeni iseniz Ubuntu yerine Mint kurun daha kararlı ve daha performanslı. Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımların avantajı Global Uygulama Desteğine sahip olmalarıdır.

NVIDIA bulunmayan sistemlerde açık ara en iyi dağıtım bence Fedora'dır. RPM tabanlı ve YUM çatallı DNF paket yöneticisi kullanır. Arch tabanlı Manjaro'yu öneriyorum. Pamac sizin hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştırır. WoeUSB diye bir program var bilen bilir. Bu program Manjaro'ya Pamac ile kuruldu ama diğer Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımlarda hep hata veriyordu terminalde inerken.
Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımları önermiyorum ancak yeni iseniz Ubuntu yerine Mint kurun daha kararlı ve daha performanslı. Ubuntu/Debian tabanlı dağıtımların avantajı Global Uygulama Desteğine sahip olmalarıdır.
Fedora'yı en iyi yapan şey nedir?

Şarz kablosuyla bilgisayara takabilirim.
Geçenlerde ben de denemiştim. Şu anda sıkıntısız yapabildiğimden yazma gereği duydum. Muhtemelen çoktan ihtiyacınız kalmamıştır ama... İhtiyacınız olan sadece 1 Flash bir de OTG kablosu. Çoğu telefon OTG destekliyor, benim telefonumda bir ayar varmış. Sizde de varsa onu açmanız gerekiyor bundan önce. (Android 7.0'da "daha fazla ayar" bölümünde bulunuyor.
Screenshot_20200928-160508.png

Bundan sonra iso dosyasını yükleyip Etcher programı ile usbye yazmak kalıyor. Herhangi bir Linux dağıtımını bu programla yazabilirsin. 10 tane civarı denedim ve hiçbirinde sıkıntı olmadı. Bir dağıtım kurduktan sonra o dağıtım üzerinden rahatça Windows kurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı