İlk başta 15 saniyede açılan ASUS şimdi 47 saniyede açılıyor

• Konuyu başlatan Ahsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
500 GB HDD. Model bu Asus VivoBook 15 X540NA-GO067 Noteboo
Mendeley, zotero, citavi, One Note, to do, qtranslate, harzing publish or perish, hotspotshield, Telegram, Twitter, ESET, Mozilla, Chrome.
Hocam, işlemci zayıf+HDD 5400RPM...
Aslında açılması bu HDD için çokta anormal değil. 2 yıl geçen süre de Windows'un da update'leriyle beraber açılma süresi iyice yavaşlamıș.
Önerim SDD almanız, sistem bayağı hızlanır. HDD ile Windows yavaş çalışıyor yapacak bir şey yok.

Hocam, işlemci zayıf+HDD 5400RPM...
Aslında açılması bu HDD için çok da anormal değil. 2 yıl geçen süre de Windows'un da Update'leriyle beraber açılma süresi iyice yavaşlamıș.
Önerim SSD almanız, sistem bayağı hızlanır. HDD ile Windows yavaş çalışıyor yapacak bir şey yok.

HDD ile diğer işletim sistemleri nasıl çalışıyor? İlkin Linux kuruluydu donmaktan nefes alamıyordu touchpad bile donuyordu. SSD ile tahmini kaç saniyede açılır?

HDD ile diğer işletim sistemleri nasıl çalışıyor? İlkin Linux kuruluydu donmaktan nefes alamıyordu touchpad bile donuyordu. SSD ile tahmini kaç saniyede açılır?
SSD ile tahmini 15 saniye ve altı. Üstelik masaüstünü gördükten sonra bekleme gibi bir derdiniz olmaz, direk seri bir şekilde çalıșır.

SSD ile tahmini 15 saniye ve altı. Üstelik masaüstünü gördükten sonra bekleme gibi bir derdiniz olmaz, direk seri bir şekilde çalıșır.

İşlemcinin minimum ne olması lazım iyi bir bilgisayar için, hızı ne olmalı?
HDD SSD'ye göre çok daha yavaş ve zaman ile uygulamalar yüklendikçe içindeki disk döndükçe yavaşlayan bir alet.

HDD'yi CD'ye SSD'yi de hafıza kartına benzetebilir miyiz?

Aynen öyle çok doğru bir benzetme HDD içinde fiziksel disk dönüyor ve zamanla birçok sıkıntı meydana geliyor ve hızı çok daha yavaş oluyor.

5400 olan da diskin dönme hızı, disk yavaş döndüğü için veriler geç okunuyor doğru mu anladım? İçeride biriken toz ve pislik de diskin dönmesini yavaşlattığından fan temizliğinin yapılmamış olması bilgisayarın çalışmasını yavaşlatıyor öyle mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı