İlk Çağ temalı oyun tavsiyesi

YagamiLight

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Dawn of man oyununu yakın zamanda yeniden oynamaya başladım. Oyun gerçekten güzel İlk Çağ temasını çok güzel yansıtıyor müzikleri falan da güzel fakat ilk başlarda zorlasa da zamanla her şey tekrara bağlıyor ve sıkmaya başlıyor. Sizlerin bildiği bu oyuna benzer daha zor ya da savaş olarak daha tatmin edici oyunlar varsa yazabilir misiniz?

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar.

Dawn of man oyununu yakın zamanda yeniden oynamaya başladım. Oyun gerçekten güzel İlk Çağ temasını çok güzel yansıtıyor müzikleri falan da güzel fakat ilk başlarda zorlasa da zamanla her şey tekrara bağlıyor ve sıkmaya başlıyor. Sizlerin bildiği bu oyuna benzer daha zor ya da savaş olarak daha tatmin edici oyunlar varsa yazabilir misiniz?

İyi forumlar.
İlgilenirsen strateji oyunlarından Age of Empires oyunları var. Çağ atlamalı oyun olarak keyif veriyor.

Ben daha çok simülasyon tarzı arıyorum dawn of man gibi ama onda da savaş kısmı yok gibi bir süre sonra ekonomi kısmı baymaya başlıyor. Planetbase gibi o da dawn of man in uzay versiyonu gibi aynı mantık

Muhtemelen oyun bulmuşsunuzdur fakat sonradan bakanlar için CIV5 ve CIV6 önerebilirim, sıra tabanlı fakat yine aynı kafa M.Ö'den aldığımız bir ırka/devlete çağlar boyu liderlik ediyoruz.

Eğer grand strategy türünü seviyorsanız Total War Rome II önerebilirim. Bunun haricinde eğer işin mitoloji kısmı da ağır bassın isterseniz Age of Mythology ve Titan Quest de önerebilirim. Bunun haricinde Assassin's Creed Origins ve Odyssey, uzmanlık alanımdan ötürü son derece başarılı oyunlar. Halihazırda Steam'de bildiğim kadarıyla Ubisoft oyunlarında da indirim var. Değerlendirmek isterseniz eğer kaçırmamanızı öneririm.

Eğer Grand strategy türünü seviyorsanız Total War Rome II önerebilirim. Bunun haricinde eğer işin mitoloji kısmı da ağır bassın isterseniz age of mythology ve titan Quest de önerebilirim. Bunun haricinde Assassin's Creed Origins ve Odyssey, uzmanlık alanımdan ötürü son derece başarılı oyunlar. Halihazırda Steam'de bildiğim kadarıyla Ubisoft oyunlarında da indirim var. Değerlendirmek isterseniz eğer kaçırmamanızı öneririm.

Madem konu tekrardan canlandı, Hearts of Iron 4, europe Universalis 4 ve Cities Skylines oyunlarını da bırakayım bilmeyen birisi için. Bu bilindik oyunların dışında banished, Castle story (biraz daha farklı strateji), circle empires, stonehearth, the wandering village, kingdoms and castles ve kingdoms reborn oyunlarını da ekleyeyim. Kütüphanemde bunlar vardı. Hepsi sandbox desperados tarzı hikayesi yok bildiğim kadarıyla hepsinin.

Yeni konular

Geri
Yukarı