İlk COVID-19 Vakası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında şunları söyledi:

"Yeni koronavirüs başka pek çok ülkeye bir iki hafta içinde ulaşmasına rağmen süreçte büyük bir başarı gösterdik. Komşu ülkeler, Avrupa ülkeleri sıkı tedbirleri almadı. Koronavirüs şüphesi olan vatandaşımızın sonucu pozitif çıktı. Hasta erkektir ve genel durumu iyidir."

Yorumum:
Sizi ürkütmek istemem ayrıca komplo teorilerinden veya söylentilerden nefret ederim ancak Koca'nın sesindeki titreme ve kaygılı görünmesi beni virüsten daha çok endişelendirdi.

Son düzenleme:
Fahrettin Koca'nın 23:45'deki basın açıklamasından notlar.

• Sorunu ilk kavrayan ülkelerden biriyiz, pandemi olacağını biliyorduk.
  • Türkiye'nin kendini diğer ülkelerden bağlantısını kesmesi imkansızdı.
  • Solunum yolu üzerinden buluşuyor, temas virüse aradığı fırsatı sunuyor.
  • Virüsün farklı yaş gurubundaki etkisi: Çocuklar ve gençler virüsü kolay kapabiliyor ama ağır seyretmiyor.
  • Geç saatlerde bulunmam planlı değil. Özel bir durum nedeniyledir.
  • Koronavirüs ile mücadelemizde ilk hastamızı kaybettik. Hasta 89 yaşındadır. Çinli bir çalışanı tarafından enfekte edilmiş.
  • Avrupa ülkelerine sınırları kapattık.
  • Toplam pozitif sonuç 98'dir.

İtalya gibi katlanarak artacak ve sokak yasağı gelecek büyük ihtimalle. Çünkü yaşlılar umursamıyor, zaten beyinlerini pek kullandıklarını düşünmüyorum. En az 3 ayımız var bu olayların bitmesi için. Herkese geçmiş olsun.
Sokağa çıkma yasağı 3. kademe önlem seviyesidir. Şu an 2. kademe önlem seviyesindeyiz yani milletimiz önlem almazsa 3. kademeye geçilecek gibi duruyor.

Sokağa çıkma yasağı 3. kademe önlem seviyesidir. Şu an 2. kademe önlem seviyesindeyiz yani milletimiz önlem almazsa 3. kademeye geçilecek gibi duruyor.
Almaz hocam, konuyu dine bağlayıp korkmuyorum diyen mi ararsın, bana bir şey olmaz diyen mi ararsın hepsi bizde mevcut. Toplumda öküzün çok olduğu ülkenin virüsten önceki durumundan da zaten rahatlıkla anlaşılıyor.

Almaz hocam, konuyu dine bağlayıp korkmuyorum diyen mi ararsın, bana bir şey olmaz diyen mi ararsın hepsi bizde mevcut. Toplumda öküzün çok olduğu ülkenin virüsten önceki durumundan da zaten rahatlıkla anlaşılıyor.
Evet... Geçen bir tane video izlemiştim. Kadın "Kuran'da yazıyor biz bir şey yapamayız, önlem almaya gerek yok." diyor. :)

Güncelleme 12.21
Vefat eden hastamızın kronik hastalıkları mevcuttu ve bağışıklığı ciddi anlamda zayıftı.
Kendisi, solunum çıkıntısı çekmeye başlayan ilk hastamızdı.
Güncelleme 01.12
98 vakanın yarısından fazları iyileşme evresine girmiştir.
Başımız sağ olsun. 2. hastamızı da kaybettik :(

Son düzenleme:
Artık katlıya katlıya gidiyor.
Yine katlamış.
Yine 😕
s1.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı