İlk COVID-19 Vakası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında şunları söyledi:

"Yeni koronavirüs başka pek çok ülkeye bir iki hafta içinde ulaşmasına rağmen süreçte büyük bir başarı gösterdik. Komşu ülkeler, Avrupa ülkeleri sıkı tedbirleri almadı. Koronavirüs şüphesi olan vatandaşımızın sonucu pozitif çıktı. Hasta erkektir ve genel durumu iyidir."

Yorumum:
Sizi ürkütmek istemem ayrıca komplo teorilerinden veya söylentilerden nefret ederim ancak Koca'nın sesindeki titreme ve kaygılı görünmesi beni virüsten daha çok endişelendirdi.

Son düzenleme:
Hasta sayısı çoktandır binleri geçti bana göre. Geçen kadın doktor Güle Çınar açıklama yaptı, kadını tehdit edip zorla özür dilemek zorunda bıraktılar.
Ben de böyle düşünüyorum fakat kanıtlayamıyoruz, zaten bu test yapılan hastalar belki korkudan test yaptırmayan bir bu kadar hasta var.

Neden gizleniyor anlamıyorum bu sadece panik ile açıklanamaz sonuçta insanımız bilinçsiz hala sokaklarda geziyor kahve açtırıp yan yana oturmaya bile cüret ediyor illeri ilçeleri söylesinler sayıyı gerçek söylesinlerki insanlar en azından durumu ciddiye alır vaka olan ölen olan illerdeki evinde kalır trabzonda bilinen 10 15 vaka var ölen 2 kişi var ama habire trabzonda yok diye açıklama yaptırıyorlar il sağlık müdürüne.

Bu virüs insanlığa ne anlattı?

1-Temizliğin ne kadar önemli
2-Tedbirin ne kadar gerekli
*
3-Sağlığın ne büyük hazine
4-İnsanın ne kadar aciz
*
5-Dünyanın ne kadar fani
6-Ölümün ne kadar yakın
*
7- Önlemin ne kadar önemli olduğunu anlattı
8- Anlayana

@denizsevim bugün yeni veriler hâlâ açıklanmadı değil mi?
Açıklanınca bunun altına yazarsınız, yoksa bildirim gelmiyor.
Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.
Vakaların %55'i iyileşme evresine girmiştir ancak 89 tane vaka yoğun bakımdadır: Burak Akkul bunlara dahildir.
Tebrikler... Saat 03.00 itibariyle 3.kademe önlemler listesine geçiş kararı alındı.
Hayırlı Olsun. Yarından itibaren sokağa çıkma sınırlaması herkes için gelebilir, böyle bir ihtimal var.

Son düzenleme:
Üçretini Atatürk ödedi yalan çıktı sağlık bakanı aldığımız tanı kitlerininde ilaçlarında ücretini veriyoruz bunlar asılsız haberdir dedi. Keşke doğru olsaydı ama maalesef.

Ücretini Atatürk ödedi yalan çıktı sağlık bakanı aldığımız tanı kitlerininde ilaçlarında ücretini veriyoruz bunlar asılsız haberdir dedi. Keşke doğru olsaydı ama maalesef.
Onlar hakkında bir şey demedim :) videoyu izlemenizi istedim. Doğru haber olsaydı çoktan haber yapmıştım zaten :)
#SONDAKIKA
SON 24 SAATTE 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu. GENÇLERE UYARIMIZ VAR: Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar.

Geri
Yukarı