Ilk defa asosyal olmak zorunda kaldım

CrastKool

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu an lise 3'üm notlarım orta-ileri düzeyde ama bir sorun var şu an. Hayatımın en asosyal dönemini geçirdim. İlk defa esprilerim anlaşılmadı. Bilgisayar-oyun ile ilgilenen olmayan bir sınıfa düştüm. Sınıfta erkek tayfa full kız peşinde. Geçen seneki ortamdan herkes TM seçti. Benim için asıl sorun 10 senedir okul hayatımda aşırı sosyal olmam. 8.sınıfta okul başkanlığına aday oldum %80 ile kazandım. İnstagramda mizah sayfası açtım botsuz 20K takipçi kazandım. Ve birden instayı kapanıp(siyaset sanılan postlardan dolayı kapatıldı) arkadaşlarımı kaybedince beni kötü etkiledi. Panik ataklar geçirdim okulda birkaç kez. Powerbank- Bluetooth kulaklık-Matematik kitabı-okuma kitabı tenefüslerim en eğlenceli böyle geçiyor. 450 puanlı bir lise de okuyorum evime kısmen yakın değiştirmeli miyim? Arkadaşlarımın yanına gidip teknolojik muhabbet açınca ömrü 3 dk sürüyor yine saçma konulara kayıyor. Ne tavsiye edersiniz.

Bu gibi durumlar çok normal.
450 puanlı bir lise de okuyorum evime kısmen yakın değiştirmeli miyim?
Burada okulumu değiştirmeli miyim diye bir soru görüyorum. Okulunu neden değiştiriyorsun ki? Onun yerine sınıfını değiştir. Okul değiştirmek çok mantıksız bu durum için. Bırak asosyal ol ne olacak ki?

Benim sınıfımda da teknolojik konuşmalar çok az geçiyor. Arkadaşlarım aralarında konuşuyor ve bende katılmak istiyorum ama benim o konu hakkında hiçbir şey bilmemem yüzünden arkadaşlarımın arasına katılamıyorum. Ve bu durum beni hiç de üzmüyor. Bende lise 3'üm. 1 sene daha dayan. Zaten o liseden mezun olduktan sonra o kişileri nerede göreceksin ki. Takma bu konuları. Kendi mutluluğuna bak. Arkadaşlarının yanına git selam ver. Arkadaşların ile aranı iyi tut yeter.

Aynı şekilde benim olduğum sınıfta da ne oyundan anlayan var ne de teknolojiden anlayan var. Sınıfla aranız iyi olsun. Öğretmenlerle sıkıntınız yoksa sınıf değişmeyin. İdare edin.

Bu gibi durumlar çok normal.

Burada okulumu değiştirmeli miyim diye bir soru görüyorum. Okulunu neden değiştiriyorsun ki? Onun yerine sınıfını değiştir. Okul değiştirmek çok mantıksız bu durum için. Bırak asosyal ol ne olacak ki?

Benim sınıfımda da teknolojik konuşmalar çok az geçiyor. Arkadaşlarım aralarında konuşuyor ve bende katılmak istiyorum ama benim o konu hakkında hiçbir şey bilmemem yüzünden arkadaşlarımın arasına katılamıyorum. Ve bu durum beni hiç de üzmüyor. Bende lise 3'üm. 1 sene daha dayan. Zaten o liseden mezun olduktan sonra o kişileri nerede göreceksin ki. Takma bu konuları. Kendi mutluluğuna bak. Arkadaşlarının yanına git selam ver. Arkadaşların ile aranı iyi tut yeter.
Kesinlikle. Kafana göre muhabbet edeceğin adam arıyorsan bulacaksın. Teknoloji ise özel olarak konuşmak istediğin, mühendislik için hazırlanman uygun olur. Oraya gidince en fazla ders ağırlığından asosyal olursun.

Herkesin ilgi alanı farklı şimdi sen nasıl teknolojiden hoşlanıyorsan bunun muhabbetini kurmak istiyorsan karşındaki insanlar da bir o kadar moda, giyim vs hakkında konuşmak isteyebilir bu gayet normal. İnsanları istediğin şekilde değiştiremezsin kimse robot değil. Arkadaşların aralarında etkinlik yapacağı zaman sende elinden geldiğince katılmaya çalış. Onlarla şakalaş, onları tanımaya çalış. Okul değiştirirsen bu sefer de oradaki insanlara alışma sürecin çok uzun sürecek bunu da düşün. Hayatında muhabbeti karakteri hoşuna gitmeyen çok insan çıkacak karşına ama onları dinleye dinleye tanıya tanıya kendi karakterini şekillendireceksin. Bak bu forum genellikle teknoloji üzerine kurulu bir site, buradaki insanlar da birbirlerine yardımcı olmaya çalışıyorlar ellerinden gelebildiği kadar ve de bir o kadar da bilgi ediniyorlar. İçlerini döküyorlar. Bunların hepsi güzel şeyler ve günlük hayatta karşılaşamayacağın kadar çok insanla güzel muhabbetler kurabiliyorsun. Forumu da güzel değerlendir derim kardeşim. (Technopat'tan sponsorluk almadım.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı