İlk defa balık besleyecek kişilere tavsiyeler

Moon64

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Journalist
Herkese merhaba,

İlk defa balık beslemeyi düşünüyorum. Akvaryum var ancak nasıl bir balık beslemem gerekir, fiyatları nelerdir? Bakımları nasıl yapılır gibi detayları paylaşmak isteyen olursa sevinirim.

Ne balığı beslemeyi düşünüyorsunuz? Büyük akvaryum kullanacaksanız motor gerekir. Küçük yuvarlak fanuslardan kullanacaksanız gerekmez küçük fanus için Japon balığı ve beta balığı öneririm kendim besledim.

Beta balıkları gerçekten çok güzel balıklardır kuyrukları bayağı güzel oluyor.
Beta balığının fiyatı: 40-100 TL arası değişir.

Japon balığı küçük ve büyük oluyor küçük fanus için küçük Japon balıkları lazım motor lu akvaryum alacaksanız büyük Japon balıkları gerçekten çok tatlı hayvanlar.
Japon balığı fiyatı: ( küçük ) 5-30 TL arası bir fiyata sahip.
Büyük Japon balığı fiyatı: 100-200 TL arası bir fiyata sahip.

Ne balığı beslemeyi düşünüyorsunuz? Büyük akvaryum kullanacaksanız motor gerekir. Küçük yuvarlak fanuslardan kullanacaksanız gerekmez küçük fanus için Japon balığı ve beta balığı öneririm kendim besledim.

Beta balıkları gerçekten çok güzel balıklardır kuyrukları bayağı güzel oluyor.
Beta balığının fiyatı: 40-100 TL arası değişir.

Japon balığı küçük ve büyük oluyor küçük fanus için küçük Japon balıkları lazım motor lu akvaryum alacaksanız büyük Japon balıkları gerçekten çok tatlı hayvanlar.
Japon balığı fiyatı: ( küçük ) 5-30 TL arası bir fiyata sahip.
Büyük Japon balığı fiyatı: 100-200 TL arası bir fiyata sahip.
Küçük yuvarlak bir fanusum var onu güzelleştirmeyi ve mümkün olursa 2 balık beslemeyi düşünüyorum. Bakımları nasıl oluyor acaba? Su değişimi kaç günde bir yapılmalı mesela?

Her balığı fanusta besleyemezsiniz. Bazı balıklar için ışık, motor gibi birkaç ihtiyaç ortaya çıkıyor.
Suyu kirine göre temizlersiniz. Verdiğiniz yem miktarı çok önemli. Beta alırsanız betalar birbiri ile kavga eden bir türdür. Dişi-erkek ilişkisi dahi çok zor yapılıyor.
İsterseniz küçük akvaryum ve lepistes alın.
Zaten tekte 10 yavru bırakıyor ama yavrusunu yiyor. Bir sürü dikkat edilmesi gereken unsur var.
En basit japon balığı veya 1 adet erkek Beta olabilir.

Her balığı fanusta besleyemezsiniz. Bazı balıklar için ışık, motor gibi birkaç ihtiyaç ortaya çıkıyor.
Suyu kirine göre temizlersiniz. Verdiğiniz yem miktarı çok önemli. Beta alırsanız betalar birbiri ile kavga eden bir türdür. Dişi-erkek ilişkisi dahi çok zor yapılıyor.
İsterseniz küçük akvaryum ve lepistes alın.
Zaten tekte 10 yavru bırakıyor ama yavrusunu yiyor. Bir sürü dikkat edilmesi gereken unsur var.
En basit japon balığı veya 1 adet erkek Beta olabilir.
2 adet japon balığı alıp beslesem nasıl olur peki?

Japon küçüklerden alabilirsiniz. Biraz da süs alırsınız. Ama acemi olduğunuz için henüz, öldürebilirsiniz.
Ben de ilk seferler bakarken ölüyordu maalesef.
Yem faktörü çok önemli. Onlar az çok anlamaz. Hobidi gırtlak, ne var yiyorlar.
Bir de suyunu temiz tutmanız lazım.
Tam hatırlamıyorum ama küçüklere motor lazım mı değil mi. Onu sorarsınız alırken.

2 adet Japon balığı alıp beslesem nasıl olur peki?

Güzel olur ben de eskiden 2 adet Japon balığı besliyordum aynı akvaryum da. Akvaryuma küçük taşlar koyabilirsiniz çakıl taşları ve küçük içine girilebilecek gemi, ev gibi bir şey güzel olur.

Japon küçüklerden alabilirsiniz. Biraz da süs alırsınız. Ama acemi olduğunuz için henüz, öldürebilirsiniz.
Tam hatırlamıyorum ama küçüklere motor lazım mı değil mi? Onu sorarsınız alırken.

Ben eskiden motorsuz bakıyordum orta boy bir fanusum var dı 2-3 tane Japon balığı vardı içinde 1-2 yıl kadar sanırım yaşamışlardı.

Güzel olur ben de eskiden 2 adet Japon balığı besliyordum aynı akvaryum da. Akvaryuma küçük taşlar koyabilirsiniz çakıl taşları ve küçük içine girilebilecek gemi, ev gibi bir şey güzel olur.

Ben eskiden motorsuz bakıyordum orta boy bir fanusum var dı 2-3 tane Japon balığı vardı içinde 1-2 yıl kadar sanırım yaşamışlardı.
Tam hatırlamıyorum ama küçüklere motor lazım mı değil mi. Onu sorarsınız alırken.
Ölmemesi için nelere dikkat etmem gerekiyor? Yem faktörü ve suyun temizliği önemli sanırım.

Elini suyun içine sokan arkadaşlarınızı idam etmenizi öneriyorum.

Geri
Yukarı