İlk konsol Xbox Series S mi, PS4 mü olmalıdır?

Pushlt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ilk defa bir konsol alacağım. Bulunduğum şehirde 2. el PlayStation 4 Slim ve Xbox Series S fiyatları aşağı yukarı aynı. Sizce hangisiyle başlamalıyım?
PlayStation 4 Slim çok ileriye dönük değil, biliyorum ama oradaki oyunlar da Xbox'ta yok. Sırf o oyunlar için alınır mı, yoksa Xbox'a ileride iyi ki almışım diyeceğim oyunlar gelir mi?

Arkadaşlar ilk defa bir konsol alacağım. Bulunduğum şehirde 2. el PlayStation 4 Slim ve Xbox Series S fiyatları aşağı yukarı aynı sizce hangisiyle başlamalıyım.
PlayStation 4 Slim çok ileriye dönük değil biliyorum ama oradaki oyunlarda Xbox'da yok sırf o oyunlar için alınır mı? Yoksa xboxa ileride iyi ki almışım diyeceğim oyunlar gelir mi?

16 yıllık PC oyuncusuyum, 2 sene önce PS4 almaya karar verdim ve alışamadığım için 2 senede 10 saat oynamamışımdır. İyi düşünün.

Xbox teknik açıdan üstün. Ama işin içine exclusive oyunlar giriyor. Seçim senin ama ben olsam Xbox'ı seçerdim. İkisi de işini layıkıyla yapacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.

PS4'ün o sesi çekilmez vallahi. Teknik anlamda da eskimeye başladı. Series S çok daha iyi seçim olur. 3 senelik livegold alıp Game Pass Ultimate'e dönüştürün kafanızın rahatına bakın. Gelmekte olan Bethesda exclusiveleri ve onaylanacak olan activison/blizzard satın alınımını da hesaba katarsak geleceği gayet parlak Xbox'un.Benim açımdan yılda oynayacağım 1,2 tane süper kaliteli exclusivedense yıl boyunca oynayacağım 10-15 iyi kalite oyun daha ağır basıyor. PS tercih edene asla lafım yok ancak biri eski nesil diğeri yeni nesilken Xbox tercih edilmeli diye düşünüyorum. Sırf bekleme süreleri için bile Xbox Series S alınır PS4dense.

aynen dediğiniz gibi şuan 22 yaşındayım abartmıyorum 10-12 yaşından beridir pc oyuncusuyum ama şuan mesele cod warzone gibi oyunları pcmde oynuyamıyorum konsol alıp oynamak daha mantıklı geldi 2 side işimi görür xbox performansda döver ama psdeki exclusive oyunları hiç oynamadım god of war oynamayı isterim ama eski konsol arada kaldım

Aynen dediğiniz gibi şu an 22 yaşındayım abartmıyorum 10-12 yaşından beridir PC oyuncusuyum ama şu an mesele CoD Warzone gibi oyunları PC'mde oynayamıyorum konsol alıp oynamak daha mantıklı geldi 2 side işimi görür Xbox performansda döver ama psdeki exclusive oyunları hiç oynamadım God of War oynamayı isterim ama eski konsol arada kaldım.

Hocam Xbox'un da RPG konusunda çok iyi exclusiveleri yolda eğer RPG sever birisiyseniz bunu da unutmayın. İleride Activision oyunlarının bazılarını da exclusive yapma olasılıklrı her zaman var örneğin CoD serisini bünyesine almış oldu Xbox. Tabii ki şu anda PS exclusiveleri açık ara önde ama Xbox bünyesine de 2023 itibarıyla gelecek çok iyi exclusiveler var. Oyun çokluğu anlamında şirketleri daha fazla olduğu için orta/iyi kalitede çok oyun çıkacak xboxa ve day1 Game Pass'e gelecek. PS tarafında ise oyun çokluğu olmayacak ancak kalite olarak üst/çok iyi olacak yılda 2-3 oyun olacak ve day1 gelmeyecek yeni PS Plus sistemine. Bunları da göz önünde bulundurun.

Hocam Xbox'un da RPG konusunda çok iyi exclusiveleri yolda eğer RPG sever birisiyseniz bunu da unutmayın. İleride Activision oyunlarının bazılarını da exclusive yapma olasılıklrı her zaman var örneğin CoD serisini bünyesine almış oldu Xbox. Tabii ki şu anda PS exclusiveleri açık ara önde ama Xbox bünyesine de 2023 itibarıyla gelecek çok iyi exclusiveler var. Oyun çokluğu anlamında şirketleri daha fazla olduğu için orta/iyi kalitede çok oyun çıkacak xboxa ve day1 Game Pass'e gelecek. PS tarafında ise oyun çokluğu olmayacak ancak kalite olarak üst/çok iyi olacak yılda 2-3 oyun olacak ve day1 gelmeyecek yeni PS Plus sistemine. Bunları da göz önünde bulundurun.
cevabın için teşekkürler youtubedeki karşılaştırmalarla ve sizin yorumunuzla xboxdan yana kullanacam god of war da oynamayım ne olacakki.Cod warzone performansı xbox series s de daha iyi

Yeni konular

Geri
Yukarı