İlk defa oynayacak biri için strateji oyunu tavsiyesi

Hayatımda bir tane bile strateji oyunu oynamadım. Hiç anlamam ama başlamak istiyorum. Zorlanmayacağım, Türkçe dil desteği olan keyif alarak başlayabileceğim oyun önerir misiniz?
Age of Civizilation 2 oynayabilirsin.

Türkçe dil desteği konusunda sıkıntılı olması ayrıca çok eski olması dışında hayatımda oynadığım ve en çok zevk aldığım oyun Total war ROM'a oldu. Babam ve bir arkadaşı oynardı bende yanlarında izlerdim sonrasında eve bilgisayar gelince hemen yükledik babamla deli gibi oynardık :D Dediğim gibi eski bir oyun olduğu için grafikleri vs kötü fakat stratejisi haritası savaş alanları ve animasyonları, orduyu yönetme ve oynanış çok hoş. Hala bilgisayarımda var ve arada sırada sıkılınca açar oynarım. Eğer dersen bu oyun çok eski oynanmaz istersen bu oyunun ikincisine bakabilirsin. Ama ikinci oyun bende asla ilk oyunun verdiği etkiyi yaratmamıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
League of Legends. Fakat TR sunucusunu önermem. Strateji kavramı bu sunucu için geçerli değil. Bot gibi gidip gidip ölmeyi daha çok seviyor bu sunucunun oyuncuları. Olurda başlarsan eğer TR sunucusunda oyun başı '' sustur all '' komutunu kullan.

Son düzenleyen: Moderatör:
@FıstıklıTimsah
Hocam şöyle anlatayım. Hearts Iron IV, Europa Universalis IV gibi oyunların çok daha basit hali. Mesela düşmanın A toprağında 1200 askeri varsa seninde 2000 adamın varsa sen kazanıyosun. Öyle teknoloji geliştirme gibi şeylerde yok basit yani.
Basit diplomasileri var. Savaş ilan et, barış teklif et, ittifak kur vesaire. Başlangıç için ideal diyebilirim. En fazla 2 saate deneme yanılma yaparak çözersin oyunu.
Asimile etme gibi şeylerde var.
2-3 video izlersende kavrayabilirsin oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı