Çözüldü İlk dönem ortalaması düşükse burs kesilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MstfKR

Hectopat
Herkese merhaba ilk dönem not ortalamam 2'nin altında kalıyor bursum kesilir mi? Yoksa yıl sonu ortalamasına mı bakıyorlar?
(1. sınıfım)

Çözüm
Merhaba benim 1. dönem ganom 2.10 2. dönem 1.98 oldu bursum krediye döner mi?

İkisinin ortalamasını almanız gerek. Eğer bu iki sayının ortalaması 2.00 ve üzeriyse bursunuz kesilmiyor ama altında kalıyorsa yeni dönem başladığında kesiliyor.

2,10+1,98 = 4,08.
4,08/2=2,04 oluyor yani bursunuz kesilmiyor.
Herkese merhaba ilk dönem not ortalamam 2'nin altında kalıyor bursum kesilir mi? Yoksa yıl sonu ortalamasına mı bakıyorlar?
(1. sınıfım)
Yıl sonu ortalamasına bakıyorlar.
Ayrıca bursunuz kesilmiyor, krediye dönüştürülüyor.

1 Dönem Ortalamam 2.00’nin Altına Düştü Burs Krediye Dönüşür mü?​

KYK bursunun öğrenim kredisine dönüşmesi için genel ortalama baz alınır. 1 dönem 1.80 2. Dönem 2.20, ortalamanız 2.00 olursa burs krediye dönüşmez. Ama iki dönem ortalaması 1.99 ve altında kalırsa burs krediye dönüşür.

Kaynak: KYK Bursu Nasıl Krediye Dönüşür 2022? Kaç Dersten Kalınca Ortalama Kaç Olursa Kesilir? | Kredi KYK
Ben de öyle tahmin etmiştim ama korktum, çok teşekkür ederim.
Rica ederim. ^^

(1. sınıfım)

Ben de aynı durumdayım. Araştırdığım kadarı ile yıl sonu baz alınıyor. Eğer bu dönem ve ikinci dönem notlarının ortalaması 2.00'ın altında ise ekim ayında kesiliyor. Örneğin ilk dönem ortalaman 1.60 ikinci dönem ortalaman 2.40 bu ikisinin ortalaması 2.00 olduğu için kesilmiyor diye biliyorum.

1 dönem ortalamam 2.00'nin altına düştü burs krediye dönüşür mü?​

KYK bursunun öğrenim kredisine dönüşmesi için genel ortalama baz alınır. 1 dönem 1.80 2. dönem 2.20, ortalamanız 2.00 olursa burs krediye dönüşmez. Ama iki dönem ortalaması 1.99 ve altında kalırsa burs krediye dönüşür.

Kaynak: KYK Bursu Nasıl Krediye Dönüşür 2022? Kaç Dersten Kalınca Ortalama Kaç Olursa Kesilir? | Kredi KYK

Rica ederim. ^^

Genel ortalama mı yani gano mu yoksa yıl sonu ortalaması mı? Çok önemli şu an benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı