İlk Göktürk filmi hakkında yeni gelişmeler

• Börü ve Dağ 2 projelerinin yapımcısı Alper Çağlar'ın Göktürkleri anlatacak olan "Göktürk Üçlemesi" hakkında yeni gelişmeler oldu. Üçlemenin ilk parçası olan İlk Göktürk için bir müzik videosu yayınlandı. Müzik filmde eski Türk çalgılarıyla hazırlanılmış halde kullanılacak, bu hali sosyal medyaya özel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Filmin müzik yapımcısı ola Lincoln Jaeger'ın farklı projeleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

• Alper Çağlar'ın 2021'in sonunda çıkacak diğer bir projesi Börü 2039 ve tabii ki İlk Göktürk için İsveçli VFX stüdyosu "Goodbye Kansas Studio" ile anlaşma yapıldı. Goodbye Kansas Stüdyosu, aynı zamanda Cyberpunk 2077, AC: Valhalla gibi oyunların VFX'ini yapan stüdyodur.
Goodbye Kansas Stüdyosunun performansı:

• Filmin dövüş kareografi ve aksiyon tasarımcısı Tolga Değirmen oldu. Filmdeki dövüş sahneleri bu videodaki ile benzer olacak: (Kan ve ses efektleri değil, sadece karakterlerin hareketleri böyle olacak.)

• Oyuncu kadrosundan henüz iki kişi açıklandı.

1- Görevimiz Tehlike 5, Charlie'nin Melekleri, The Dare, 1917, Tribes of Europa gibi yapımlarda yer alan Robert Maaser,

Robert Maaser'in performansı:

2- Tuğba Sunguroğlu
s84ozmEG877UXc9KTh_FWzBJkNLtRXZp0VD-SMqMDiXSNWn18XYQAn01soMZqzO_4PJ6H3H82CUJ8Q=s640-c-fcrop64=1,0f810000f3a9ffff-nd

Ayrıca filmin ideal kast listesi:
ZXMfHGNxIj9ILXOxI2VAmZvAbfJz2U15fCdhCF5JWvWd4EusDKYXW6BG24tEfxkNjrzHu88YUCtRHak=s640-c-fcrop64=1,00000000ffffece4-nd

• Filmin yapımında Türklük Bilimi Akademik Danışmanları Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Prof. Dr. Arif Çağlar, Prof. Dr. Ahmet Bircan Ercilasun ve Prof. Dr. Osman Fikri Sertkaya'dan yardım alınacak.

Türk sinema sektörü için devrim niteliğinde olabilecek bir film bizi bekliyor. Zaten Alper Çağlar Dağ 2 ve Börü ile ne kadar yetenekli bir yönetmen/yapımcı olduğunu hepimize gösterdi. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Son düzenleme:
Alper Çağlar şu an Dağ 3'ü yapıp paranın içinden geçebilirdi, ama o Türk sinema sektörü için çok önemli olan Göktürk Üçlemesi için uğraşıyor. Bu kadar önem verdiği bir projede kötü rol yapan bir oyuncuyu kadroya sokmaz.
Patlama bekliyorum derken iyi performans anlamında dedim. Kendisini çok beğeniyorum.

Sinemada Börüyü izlerken uyuya kalmıştım. Yine de çoğu Türk aşk & komedi "filimini" 10'a katlardı. Bu daha güzel olur umarım.

Sinemada Börüyü izlerken uyuya kalmıştım. Yine de çoğu Türk aşk & komedi "filimini" 10'a katlardı. Bu daha güzel olur umarım.
Börü filmi biraz şanssız bir yapımdı, aceleye geldi. Alper Çağlar diziyi bizzat kendisi yönetmişti ama filmi o yönetmedi.

Fakat dediğiniz gibi, kullanılan efektler, diyaloglar vs. klasik Türk filmlerinin çok üstündeydi.

İnşallah tarihi güzel anlatır. Uyanış büyük Selçuklu falan gibi yalan yanlış anlatmaz.

Keşke hocam ama ben gerçeklik yönünden umutlu değilim. Zira çıkan neredeyse tüm tarih dizi-filmleri yalan yanlış şeyler anlatıyor.

@hadwiger hocam, tarihimiz tamamen yanlış gibi. 1092'de zaten Sultan Melikşah ölmüştü. Ahmet Sencer daha 6 yaşındaydı. Zaten saraylarda büyümüştür. Hassan Sabah Selçuklu Sarayı'nda hiç bulunmamış. Daha niceleri.

@hadwiger hocam, tarihimiz tamamen yanlış gibi. 1092'de zaten Sultan Melikşah ölmüştü. Ahmet Sencer daha 6 yaşındaydı. Zaten saraylarda büyümüştür. Hassan Sabah Selçuklu Sarayı'nda hiç bulunmamış. Daha niceleri.
Maalesef hocam. Milletimiz kitaplardan okumak yerine dizi izleyerek öğrenmeye çalışıyor.
Keşke hocam ama ben gerçeklik yönünden umutlu değilim. Zira çıkan neredeyse tüm tarih dizi-filmleri yalan yanlış şeyler anlatıyor.
Hiçbir dizi-filmin tarihi %100 doğru bir şekilde anlatabileceğini düşünmüyorum. İnsanların gerçek sandığı ama tamamen hayal ürünü olan Vikings dizisi bile aşırı popüler oldu, Türklük Tarihi Akademisyenleri ile yapılmış bir Göktürk film bence Vikings'den daha iyi olur.

Dağ 2 güzel bir filmdi. Anılarım canlandı. Askerliğimi Eğirdir'de yaptım. Bir daha da gitmeyi düşünmüyorum.

Geri
Yukarı