İlk iş mülakatı

Cristo20

Picopat
Katılım
26 Şubat 2021
Mesajlar
341
Çözümler
2
Yer
Denizli
Arkadaşlar, merhaba. Daha önce mülakatlara girdim ama hep kamudaydı. Şimdi ilk defa özelde gireceğim. Uluslararası ticaret ve finansman bölümü bitirdim. Gireceğim şirket yurt dışına mikrop tutmayan kıyafetler satan bir firma. Bana önerileriniz nelerdir? Şunu yap bunu yapma veya kendini şöyle tanıt gibisinden.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Mr.Tech

Picopat
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
407
Çözümler
4
Kendinizden emin olun, aşırı stres yapmayın. Sordukları sorulara evet veya hayır gibi kısa cevaplar vermek yerine biraz uzatmaya çalışın.
 

Ömerrrrrr

Decipat
Katılım
8 Nisan 2020
Mesajlar
1.216
Makaleler
1
Çözümler
6
Beklentilerini ve beklentilerinizi iyice anlayıp anlatmaya çalışın. Tabi ki istedikleri tüm beklentileri yüzde yüz verebilecek biri yok gibi Türkiye şartlarında. O yüzden neden o rol için uygun olduğunuzu düşündüğünüzü ve bu rolde neler yapabileceğinizi anlatın. Rol için istekli ve heyecanlı olabilirseniz size artısı mutlaka olur. Başarılar
 
KS
KS
Cristo20

Cristo20

Picopat
Katılım
26 Şubat 2021
Mesajlar
341
Çözümler
2
Yer
Denizli
Şahsen mülakata erken gidip orada ki çalışanlarla bir sohbet edip stresini veya heyecanını atabilirsin ve şirket hakkında bilgi alabilirsin. (bu özel güvenlik fark etmez)

Mantıklı direk girişte güvenlikle biraz konuşayım az da olsa bilgi alırsam avantaj olur.

Kendinizden emin olun, aşırı stres yapmayın. Sordukları sorulara evet veya hayır gibi kısa cevaplar vermek yerine biraz uzatmaya çalışın.

Yok stres yapan biri değilim ama basit insanım evet veya hayır çok kullanıyorum ona dikkat ederim.

Kendiniz kasmayın. Sohbet havasında konuşun ama fazla da gevşemeyin. İşe muhtaçmış gibi hissetmezseniz gerisi geliyor zaten.

Aslında bayağı muhtacım ama öyle göstermemeye çalışırım.

Beklentilerini ve beklentilerinizi iyice anlayıp anlatmaya çalışın. Tabi ki istedikleri tüm beklentileri yüzde yüz verebilecek biri yok gibi Türkiye şartlarında. O yüzden neden o rol için uygun olduğunuzu düşündüğünüzü ve bu rolde neler yapabileceğinizi anlatın. Rol için istekli ve heyecanlı olabilirseniz size artısı mutlaka olur. Başarılar.

Teşekkür ederim pek heyecan yapamıyorum ama kendimi iyi tanıtırsam iş için uygunluğumu gösterirsem yeterli olacaktır sanırım.
 

1982

Hectopat
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
849
Çözümler
1
Firma faaliyet alanı ile ilgili ön bir araştırma yap. Firma hakkında fikir sahibi olduğunu belli et. Vücut diline çok dikkat et ne çok rahat ol, ne de fazla kasıntı. Kollarını bir birine bağlı şekilde oturma. Görev almak istediğin pozisyonu belirt. ne iş verirseniz yaparım moduna asla girme. Maaş beklentini soraralarsa siz nasıl uygun görürseniz kesinlikle deme. Kafanda bir maaş aralığı kesinlikle olsun. Yoksa hayatta hayalini kurduğun maaşa ulaşamazsın. Ne istediğinden emin ol. Daha önce ne işler yaptığını hangi projelerde görev yaptığını biraz ballandırıpta anlat. 15 yıllık kurumsal tecrübeme ve insan kaynakları biriminde görev yapan dostlarımın tecrübesine dayanarak nacizane önerilerde bulunmaya çalıştım. Şimdiden başarılar.
 

Yeni konular

Yukarı