İlk kez işte çalışacak biri ne kadar ücret almalı?

Bu fazla olmamış mı ilk başlayan birine kimse bu parayı vermez bence.
Asgari ücret 4250 TL. Asgari ücretin yarısı verir zaten en fazla. Haftaya vurduğunda 500-600 TL denk geliyor. Haftada 200-300 lira için çalışcaksan ben çalışmam şahsi olarak. Haftada 20 dolar berbat bir para.

Sana iş öğretiyoruz. Bir de para mı vereceğiz?

Tecrübe ile sabit. Vereceklerse haftalık 150 kağıt akar gibi.
Boş sıkmayın. O zaman staj yapanlarda maaş almasın? Köle yerine koymaktan bir farkınız yok şu anda. İş öğretmekmiş :D
Bu fazla olmamış mı ilk başlayan birine kimse bu parayı vermez bence.
Az bile. Benim kardeşim sanayide çalışıyor, haftalık 770 TL civarı alıyor. İlk defa öğreniyor işi. Tabi alana göre değişir ama ortalama günlük 70-100 arası vermesi lazım.

Boş sıkmayın. O zaman staj yapanlarda maaş almasın? Köle yerine koymaktan bir farkınız yok şu anda. İş öğretmekmiş :D

Az bile. Benim kardeşim sanayide çalışıyor, haftalık 770 TL civarı alıyor. İlk defa öğreniyor işi. Tabii alana göre değişir ama ortalama günlük 70-100 arası vermesi lazım.

O veren kimse beni de bulsun valla İstanbul'da 150 200 Max 300'den fazla veren usta gormedim ben haftalik.(yeni başlayana)

İşe başlamadan 16 oluyorum. Hafta da 200 veya üstü olsa iyi olur. Zaten sabit bir gelirim var. Yeni eşyalar almam gerekiyor.
Bu soruyu neden eğer gireceğin yeri biliyorsan esprili şekilde sormuyorsun ki? Burada bizim tahminimiz çok bir şey değişmeyecek gibi.

Arkadaşım hani yaşadığım şeylerden bahsediyorum. Ne sıkma diyorsun ya? Yalan mı söyleyeceğim ben? Yalancı mı diyorsun bana?
Ben sanki dedim sana iş öğretecekler para vermezler. Hani şaka var espri var. İzahı olmayan şeylerin mizahı olur falan. Ne hemen atarlanıyorsun?

Zaten bunu insanlar gayet normal bir şekilde algılayabiliyor. Sizin anlamamınız garibime gitti doğrusu.

Sanki işveren benmişim de benden hıncınızı çıkartıyormuş gibisiniz.

Arkadaşım hani yaşadığım şeylerden bahsediyorum. Ne sıkma diyorsun ya? Yalan mı söyleyeceğim ben? Yalancı mı diyorsun bana?
Ben sanki dedim sana iş öğretecekler para vermezler. Hani şaka var espri var. İzahı olmayan şeylerin mizahı olur falan. Ne hemen atarlanıyorsun?
İlk öncelikle etrafta senin yapmış olduğun ironik tiplemede tonlarca insan var. Ben kahin değilim hepsini ayırt edeyim. İroni yaptıysan gidip "(!)" koyarsın güzelce güleriz.
Zaten bunu insanlar gayet normal bir şekilde algılayabiliyor. Sizin anlamamınız garibime gitti doğrusu.
İroni işareti icat edildi, ek olarak kahin değilim. Biliyorsun değil mi?
Sanki işveren benmişim de benden hıncınızı çıkartıyormuş gibisiniz.
İşveren olmanız fark etmez. Bu düşünce yapısına sahip olan herkese aynı tepkiyi veririm. Size özel değil.

O veren kimse beni de bulsun vallahi İstanbul'da 150 200 Max 300'den fazla veren usta gormedim ben haftalik.(yeni başlayana)
Daha öldür istersen haftalık 100 lira versin. O dediğin paraları 4-5 yıl önce veriyolardı. Ben 5 yıl önce babamın yanında çalıştığımda 400 alıyordum. Arkadaşım o zaman bir ustanın yanında girdiğinde 5 yıl önce 200-250 alıyordu. O zamanla şu anki paranın değeri ve kazançlar aynı değil. Max 500-600 verirler.

Geri
Yukarı