İlk kez işte çalışacak biri ne kadar ücret almalı?

Daha öldür istersen haftalık 100 lira versin. O dediğin paraları 4-5 yıl önce veriyolardı. Ben 5 yıl önce babamın yanında çalıştığımda 400 alıyordum. Arkadaşım o zaman bir ustanın yanında girdiğinde 5 yıl önce 200-250 alıyordu. O zamanla şu anki paranın değeri ve kazançlar aynı değil. Max 500-600 verirler.

Öldürmekle alakasi yok 1yıldır çalışıyorum sanayide geçen yıl o civarlarda aliniyordu Max ne kadar olabilir bu yil? Gördüğüm şeyi konuşuyorum.

İlk öncelikle etrafta senin yapmış olduğun ironik tiplemede tonlarca insan var. Ben kahin değilim hepsini ayırt edeyim. İroni yaptıysan gidip "(!)" koyarsın güzelce güleriz.

İroni işareti icat edildi, ek olarak kahin değilim. Biliyorsun değil mi?

İşveren olmanız fark etmez. Bu düşünce yapısına sahip olan herkese aynı tepkiyi veririm. Size özel değil.
Benim arkadaşın babasının tanıdığı olmadığıma göre arkadaşım. İroni olduğu gayet açık. Zamanında bana denmiş olan ve üzüldüğüm bir şeyi yazdım. Altına da tecrübe ile sabittir yazdım. Gereksiz yere çıkış yapıyorsun bana.

Öldürmekle alakasi yok 1yıldır çalışıyorum sanayide geçen yıl o civarlarda aliniyordu Max ne kadar olabilir bu yil? Gördüğüm şeyi konuşuyorum.
Seni köle olarak işe almışlar haberin yok. Geçen senede 200 lira büyük bir para değildi. Bu dediğin miktar 5-6 yıl önce olsa sana hak verirdim. Ama 200 lira harçlık çıkarmaya çalıştığın zaman aman eriyip gidiyor. Çocuğa gidip asgari ücret vercekleri zaten düşünmüyorum. 2000-2500 TL verirler. Haftalığa vurduğunda 500-600 oluyor.

Benim arkadaşın babasının tanıdığı olmadığıma göre arkadaşım. İroni olduğu gayet açık. Zamanında bana denmiş olan ve üzüldüğüm bir şeyi yazdım. Altına da tecrübe ile sabittir yazdım. Gereksiz yere çıkış yapıyorsun bana.
İroni değilse attığım çıkışı kendine değil bu gibi zihniyette olanlara varsay. Dediğim gibi ben her gün yüzlerce bu gibi tipleme görüyorum. Artık Türkiye'de ironiyi ayırt etmek bile zorlaştı.

Bol bol çay getirtirler. Verecekleri de "Maaş" değil, harçlık olur. Sigorta yapmayacaklarına göre çalışıyor değil, misafir olarak görünürsün.

Seni köle olarak işe almışlar haberin yok. Geçen senede 200 lira büyük bir para değildi. Bu dediğin miktar 5-6 yıl önce olsa sana hak verirdim. Ama 200 lira harçlık çıkarmaya çalıştığın zaman aman eriyip gidiyor. Çocuğa gidip asgari ücret vercekleri zaten düşünmüyorum. 2000-2500 TL verirler. Haftalığa vurduğunda 500-600 oluyor.

Ya zaten ben bu paralari almiyorum bizzat ustalarla ciraklarla muhabbetim olduğu icin sorup öğreniyorum, parcaciyim ben az cok ustalarla yakiniz yani aldığım parayi bilmeden kole demen komikmiş.
Belirteyim biyandanda okuyorum cumartesi gittiğimde destek olmak için tek günde 200 aliyorum, haftalikta 600 700 değişiyor oda tecrube arttikca artiyor zaten.

Geri
Yukarı