İlk kez Linux kullanacak kişiye dağıtım tavsiyesi

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
İlk kez PC'de Windows dışında bir işletim sistemi kullanacağım. Aklımda Linux var ama Linux'un nasıl bir şey olduğunu hiç bilmiyorum. Galiba Windows 7, 8 ve 10 gibi onda da Kali, Ubuntu, Mubuntu bir şeyler var. Hangisini kurmalıyım, öneriniz nedir? Bir de şu listedeki oyunları emülatör gerekmeden oynayabilir miyim? Modlayabilir miyim?

• ETS 2 (mutlaka bu oyunu istiyorum)
  • TruckersMP (mutlaka bu oyunu istiyorum)
  • Minecraft (mutlaka modlayacağım)
  • Cities: Skylines (mutlaka modlayacağım)
  • Roblox (opsiyonel)
  • GTA SA (mutlaka modlayacağım)
  • MTA (kendisi GTA SA'ya yapılmış devasa bir multiplayer modudur)
  • MudRunner (opsiyonel)
Herkese şimdiden teşekkürler.

Kendi yaptığı oyundan zevk almayan da ne bileyim yani?

Roblox Studio'da bir çok kişi oynanıyor. Sen oyunu herkese açık yapıyorsun. Onlar siteden giriyor. Sen de Studio'dan.
Bildiğim kadarıyla Roblox Studio'daki debug ortamı, yani sadece siz girebiliyorsunuz. Sitedeki Release yani ikisi farklı.

Bildiğim kadarıyla Roblox Studio'daki debug ortamı, yani sadece siz girebiliyorsunuz. Sitedeki Release yani ikisi farklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzle bir. Arkadaşlarıyla oynuyor. Studio'dan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tamam da bu arkadaşın sadece kendi yaptığı oyunları oynaması gerektirdiğini değiştirmez? Belki Robloxun en iyi oyununu oynamak istiyor, yeniden mi yapsın oyunu?

123333.PNG

Yani kendi oyun haritasını yapsın diyorsun? Wine ile uğraşıp düz Roblox oynasın daha iyi. Bir de, canı o haritadan sıkılınca farklı harita yapacak öyle mi?

Tamam da bu arkadaşın sadece kendi yaptığı oyunları oynaması gerektirdiğini değiştirmez? Belki Robloxun en iyi oyununu oynamak istiyor, yeniden mi yapsın oyunu?
Wine ile yapılabilir belki? Wine ile .exe açılıyor. İlk aklıma Wine geldi ama araştırdım biraz. Hatırlıyordum oynandığını.

Ben bıraktım arkadaşlar, arkadaş ilk önce oyun oynanıyor dedi sonradan kendi yaptığın oyunu oynayabiliyorsun'a çevirdi. Ben hayatımda, bu kadar yanlışını kabul etmeyen bir insan tanımadım. Normal bir oyuncu olan konu sahibinin, hem oyun yapmasını istiyor hem de ekstra olarak bi' ton işe girmesini. Ne diyeyim yani bir insan bu kadar cahil olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı